Pilny alert RCB: Kupiłeś to mięso? Nie jedz go! Zatrucie zagraża życiu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało pilny alert dla mieszkańców części województwa podkarpackiego, ostrzegając przed spożywaniem mięsa zakupionego na targowisku w Nowej Dębie (powiat tarnobrzeski). Zatrucie mięsem może mieć skutek śmiertelny.

Alarmujące doniesienia wskazują na wysokie ryzyko zatrucia, które może zagrażać życiu. „Jeżeli masz objawy zatrucia – dzwoń na 112” – podkreślono w komunikacie.

W ostatnim czasie, po spożyciu mięsa z niesprawdzonego źródła, dwie osoby zostały hospitalizowane z objawami ostrego zatrucia, niestety jedna z nich zmarła. Policja podaje, że incydenty te miały miejsce po zakupie „swojskich” wyrobów, w tym galarety garmażeryjnej, sprzedawanych bezpośrednio z samochodu przy placu targowym w Nowej Dębie.

„Wysokie ryzyko zatrucia zagrażającego życiu”

– W sobotę w Nowej Dębie, przy placu targowym, mężczyzna sprzedawał z samochodu „swojskie” wyroby, m.in. galaretę garmażeryjną. Dwie osoby, które ją kupiły i zjadły, z objawami ostrego zatrucia trafiły do szpitala, jedna z nich zmarła – przekazała podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, zaapelowała do osób, które zakupiły jakiekolwiek produkty od wspomnianego sprzedawcy, o natychmiastowe zaprzestanie ich spożywania. Szczególnie dotyczy to osób, które nabyły wspomnianą galaretę.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Alert RCB. Nie jedz tego mięsa

„Jeżeli ktoś już ją zjadł, nawet jeśli nie ma żadnych objawów, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem” – ostrzega podinsp. Jędrzejewska-Wrona. Policja prosi również o kontakt osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości sprzedawcy, co jest kluczowe dla zapobiegania dalszym zatruciom.

Ostrzeżenie wydane przez RCB dotyczy mieszkańców powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego, mieleckiego, tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego. Mieszkańcy tych rejonów powinni zachować szczególną ostrożność i podjąć odpowiednie kroki, jeśli w ostatnim czasie spożywali mięso z niepewnych źródeł. Apeluje się o świadomość ryzyka i podjęcie niezbędnych środków ostrożności, aby uniknąć potencjalnego zagrożenia dla zdrowia i życia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: