Ogromny pożar DPS-u. Dziesiątki poszkodowanych, mnóstwo rannych. Trwa reanimacja. Nagrania z miejsca przerażają
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sobotni poranek w Szczawnie w powiecie krośnieńskim zamienił się w dramatyczną walkę o życie i zdrowie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Ogień wybuchł w jednym z pomieszczeń placówki. Na miejscu wciąż pracują służby, a bilans zdarzenia jest poważny.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pożar DPS w Szczawnie. Ogień wybuchł przed godz. 11

Informacja o pożarze w Szczawnie (woj. lubuskie) wpłynęła do służb przed godziną 11. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń tamtejszego Domu Pomocy Społecznej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Według przekazanych informacji, budynek przeznaczony jest dla mężczyzn cierpiących na przewlekłe choroby psychiczne. Sytuacja wymagała natychmiastowej ewakuacji mieszkańców.

Ewakuacja 97 osób. Są ranni, jedna osoba reanimowana

Strażacy potwierdzili, że z budynku ewakuowano 97 osób. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało 10 osób.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dziewięć osób trafiło do szpitala z oparzeniami oraz objawami podtrucia dymem. Jedna osoba jest reanimowana. Służby nie przekazały na razie szczegółowych informacji o stanie najciężej poszkodowanego.

Akcja gaśnicza trwa. Służby apelują o ostrożność

Na miejscu wciąż pracują zastępy straży pożarnej. Jak przekazano, pożar nie został jeszcze w pełni zlokalizowany.

Służby apelują do mieszkańców i kierowców o unikanie rejonu działań ratunkowych, by nie utrudniać pracy strażakom i zespołom medycznym.

Przyczyny wybuchu ognia nie są na razie znane. Więcej informacji ma zostać przekazanych po zakończeniu działań i wstępnych ustaleniach służb.