Ostra reakcja Polski ws. Izraela! Pełne zaskoczenie. To już jutro

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przedstawiciel polskiego ministerstwa spraw zagranicznych poinformował o tym, że wezwano na poniedziałek przedstawiciela izraelskiej ambasady w Polsce w celu odbycia rozmowy na temat nowelizacji Kpa.

Czytaj także: Przerażająca wizja Jackowskiego. Jesienią wydarzy się coś przerażającego. Wszystko wyznał…

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Po uchwalonej nowelizacji, która mówi o tym, że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej nie będzie możliwości ponownego wszczęcia postępowania w celu jej zakwestionowania, np. w sprawie odebranego przed laty mienia, rozpętało się piekło.

Uchwalenie noweli od razu spotkało się z reakcją Izraela.  W oficjalnym oświadczeniu stwierdzono, że „w rezultacie uniemożliwi to zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę” i że „to niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przedstawiciel izraelskiej ambasady wezwany do MSZ

Ponadto szef MSZ Izraela Jair Lapid na Twitterze napisał, że „nowe polskie prawo jest hańbą i poważnie zaszkodzi stosunkom między dwoma krajami”. W związku z licznymi atakami ze strony Izraela, Polska postanowiła odpowiedzieć.

„Polska z niepokojem odnotowuje wypowiedzi strony izraelskiej, dotyczące nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego”. Dalej MSZ wskazało, że „wypowiedzi te wskazują na nieznajomość faktów i polskiego prawa”. Jak dodano, „Polska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Holocaust, który był zbrodnią popełnioną przez okupantów niemieckich m.in. na obywatelach polskich narodowości żydowskiej. Ofiarami zbrodni niemieckich były miliony obywateli II RP”.

Zobacz także: Drastyczna metamorfoza Roksany Węgiel. Fani zszokowani jej wyglądem

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

To, co było bardzo mocno wskazywane w oświadczeniu MSZ, co też podkreślamy w kontaktach ze stroną izraelską: mamy do czynienia z sytuacją, która z punktu widzenia praworządności jest całkowicie niedopuszczalna i to stwierdził Trybunał Konstytucyjny w 2015 r. —powiedział wiceszef polskiej dyplomacji, Paweł Jabłoński w niedzielę w TVP Info.

Wypowiedzi Izraela

W związku ze sporym zamieszaniem i zaistnieniem podejrzenia o to, że część polityków izraelskich postanowiło z tej sprawy ubić kapitał polityczny, uznano za konieczne spotkanie i wyjaśnienie o co dokładnie chodzi w nowych zapisach.

Polska z niepokojem odnotowuje wypowiedzi strony izraelskiej, dotyczące nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego. Wypowiedzi te wskazują na nieznajomość faktów i polskiego prawa —oświadczyło w piątek MSZ.

Dodano, że „Polska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Holocaust, który był zbrodnią popełnioną przez okupantów niemieckich m.in. na obywatelach polskich narodowości żydowskiej. Ofiarami zbrodni niemieckich były miliony obywateli II RP”.

Źródło: wPolityce.pl

Polecamy również:

3-latka powieszona na smyczy. Koszmar w Nowej Soli

Szokujące zdjęcie Dowbora z córeczką! „Zboczeniec!”. Ciężko na to patrzeć

Doda poszła na całość! W najnowszym teledysku wije się prawie nago (wideo)

Jackowski przedstawił wizję dla Warszawy. To czeka stolicę

Nie żyje znany dziennikarz TVP. Polska w żałobie

Drastyczna metamorfoza Roksany Węgiel. Fani zszokowani jej wyglądem

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →