Monika Olejnik ujawniła list od Marii Kaczyńskiej. To był skandal

Monika Olejnik, gwiazda TVN pokazała na swoim profilu na Instagram list/ zaproszenie od Marii Kaczyńskiej, od razu wplotła wspomnienie w którym głównym bohaterem był ojciec Tadeusz Rydzyk. Dla wielu osób ostatnie wydarzenia w sejmie mogą się wydać zwykłym tematem zastępczym.

Aktualnie w Polsce bardzo istotny może wydawać się przede wszystkim temat widma olbrzymiego kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią. Niestety w tym czasie na pierwsze strony gazet pojawia tematy dotyczący aborcji.

Monika Olejnik pokazuje list od Marii Kaczyńskiej

Wszystkie strony solidarnie się go podejmują. Za wprowadzeniem ustawy o zaostrzeniu aborcji są również politycy PiS  – tak można wnioskować przynajmniej po ich wypowiedziach.

Temat jest bardzo gorący. Organizacje feministyczne wychodzą na ulicę w geście protestu. Wiele słów krytyki sypie się z jednej oraz drugiej strony. W tej sytuacji dziennikarka TVN – Monika Olejnik wyjmuje asa z rękawa. Publicznie na swoim koncie na portalu Instagram pokazuje list od Marii Kaczyńskiej i wspomina,  że tragicznie zmarła Pierwsza Dama była przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

Wspomnienie, znalazłam zaproszenie. To był czas, kiedy przede wszystkim marszałek sejmu Marek Jurek chciał zlikwidować prawo do aborcji. Pani Maria Kaczyńska podczas spotkania w Święto Kobiet podpisała się pod apelem, który napisałam przeciwko ograniczaniu prawa kobiet. Po tym spotkaniu Tadeusz Rydzyk obraził nas, a Panią Marię nazwał czarownicą...”

wspomina Monika.

W tej sytuacji spora krytyka spłynęła na aktualną pierwszą damę ze strony internautów.

Gdzie przede wszystkim jest dziś Pierwsza Dama? Chyba już skończyła czytać mieszkańcom internatu?”, „I to była pierwsza dam. Nie to co dziś”, „Pani Maria Kaczyńska była mądrą kobietą, brała udział w ważnych wydarzeniach i wyrażała swoje zdanie na różne tematy

pisali internauci.

Monika olejnik, gwiazda TVN pokazała na swoim profilu na Instagram list/ zaproszenie od Marii Kaczyńskiej, od razu wplotła wspomnienie w ktorym był Rydzyk.
Monika olejnik, gwiazda TVN pokazała na swoim profilu na Instagram list/ zaproszenie od Marii Kaczyńskiej, od razu wplotła wspomnienie w ktorym był Rydzyk./ screen YouTube

Źródło: Instagram

Polecamy także:

Jackowski zaskoczył. Podał datę końca władzy PiS w Polsce

Wstrząsające wyznanie Foremniak! To był koszmar

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →