Szokujące oświadczenie Władimira Putina! Macierewicz miał rację. Szykują się do…

Były już minister obrony narodowej Antoni Macierewicz informował, że państwo polskie powinno być w gotowości, ponieważ Federacja Rosyjska szykuje się do wojny! Wiele osób wyśmiało szefa resortu obrony, ale okazuje się, że sytuacja jest bardzo poważna. Władimir Putin oświadczył teraz, że Rosjanie muszą być gotowi do wojny…

– Nasza armia i marynarka potrzebują najlepszego sprzętu – lepszego niż zagraniczne odpowiedniki – powiedział Władimir Putin podczas spotkania przywódców wojskowych w Soczi.

Rosyjski przywódca dodał, że wszystkie większe rosyjskie przedsiębiorstwa powinny być gotowe, by w momencie zagrożenia przestawić produkcję na cele wojenne – poinformował “The Independent”.

Podczas spotkania Władimir Putin skomentował również tegoroczne manewry Zapad-17.

– W czasie manewrów skutecznie rozwiązaliśmy wiele zadań, w pierwszej kolejności sprawdziliśmy gotowość mobilizacyjną i możliwości zabezpieczenia potrzeb wojsk na miejscach dyslokacji i możliwość zabezpieczeniach potrzeb oddziałów z miejscowych zasobów – powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Zgodnie z wynikami manewrów ujawniliśmy określone niedostatki. Musimy uważnie je zbadać i wypracować dodatkowe sposoby na zwiększenie naszych możliwości mobilizacyjnych – dodał.

Jak informuje “Kommersant” – przed spotkaniem w Soczi zatwierdzono nowe wydatki na zbrojenia na lata 2018-2025. Łączny budżet przeznaczony na ten cel to 19 trylionów rubli, czyli około 325 miliardów dolarów! Putin dał jasno do zrozumienia, że rozpoczyna się nowy wyścig zbrojeń! – Jeżeli chcemy wygrać, musimy być lepsi – powiedział rosyjski przywódca

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});