Szokujące doniesienia! Czeski partner Revol tez ZGINAŁ w górach!

Francuskie media szeroko rozpisują się na temat tragedii pod Nanga Parbat. Swoją uwagę koncentrują przede wszystkim na osobie Elisabeth Revol, uratowanej dzięki heroicznej postawie Adama Bieleckiego i Denisa Urubko.

Francuzi przywołują niewiarygodny życiorys swojej rodaczki i zwracają uwagę na fakt, że Tomasz Mackiewicz jest drugim partnerem, którego Revol straciła w podobnych okolicznościach. W 2009 roku podczas schodzenia z ośmiotysięcznika Annapurna zaginął jej partner Martin Minarik.

Elisabeth Revol, to była gimnastyczka, która aktualnie pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego w jednej ze szkół w Drôme. Na wyprawy wyrusza podczas bezpłatnych urlopów. Wspinaczkę pokochała w wieku 18 lat – tak himalaistkę opisuje francuski Le Monde.

 

W licznych wywiadach Revol podkreślała, że to co najbardziej fascynuje ją w zdobywaniu ośmiotysięczników to „magia tych miejsc – poza czasem, i radość z bycia samemu w obliczu własnych wyborów”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przywołując niezwykły życiorys Elizabeth Revol, francuskie media przypominają też tragedię, którą himalaistka przeżyła w 2009 roku, podczas próby zdobycia ośmiotysięcznika Annapurna. Podczas schodzenia ze szczytu zaginął jej czeski partner 42-letni Martin Minarik, a ona sama wyczerpana i z odmrożeniami została przetransportowana do szpitala helikopterem. Po tym wypadku na 4 lata zaprzestała wspinaczki. Powróciła do niej dopiero w 2013 roku, a od 2014 wspinała się z Tomaszem Mackiewiczem.

Dla Polaka tegoroczna wyprawa na Nanga Parbat okazała się jego ostatnią. Tomasz Mackiewicz pozostał na wysokości 7200 m n.p.m.. Revol została uratowana przez Adama Bieleckiego i Denisa Urubko, których asekurowali Jarosław Botor i Piotr Tomala. Kobieta została odnaleziona na wysokości ok. 6000 metrów.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak donosi francuska telewizja TV3, himalaistka doznała odmrożeń trzeciego i czwartego (najwyższego) stopnia. Ponadto jej organizm jest wycieńczony, jest wychudzona i ma częściową ślepotę. Według lekarzy ze szpitala w Islamabadzie, Revol grozi amputacja palców.