Kibice wstrzymali oddech. Błaszczykowski podejmuje decyzję. Co dalej z Wisła Kraków?
Wisła Kraków Błaszczykowski, Biała gwiazda, Ekstraklasa, Kuba Błaszczykowski

Ekstraklasa Wisła Kraków Błaszczykowski. Biała Gwiazda od kilku miesięcy boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Przed startem sezonu klub został uratowany przez trzech kibiców/zapaleńców. Między innymi przez Kubę Błaszczykowskiego oraz Jarosława Królewskiego, którzy pożyczyli klubowi kilka milionów złotych, aby mógł w ogóle dalej funkcjonować. Kuba Błaszczykowski

Pod kierownictwem Królewskiego sprawy w klubie powoli wychodzą na prostą i dzięki kontroli ekstraklasy widać postępy w uporządkowywaniu spraw klubowych. Długi są powoli spłacane, a struktura finansowa i kadrowa wracają na odpowiednie tory.

Polecamy przeczytać: Magda Gessler załamana! Choroba ją wyniszcza

Jak twierdzi Królewski, w Wiśle maja kilka planów dalszego uporządkowywania spraw klubowych i mimo że wiedzą że widmo nie spłaconych długów, które wisi nad klubem jest olbrzymie. To widać promyczek nadziei, gdyż ostatni kwartał był pierwszym od wielu lat, w którym klub wykazał dochód.

Co z nowym inwestorem?

„Ratownicy” Wisły mają świadomość, że sami nie są w stanie uratować klubu, dlatego potrzebują wsparcia z zewnątrz. Zarówno od wiernych kibiców, aby dalej tłumnie przychodzili na mecze, jak i od zewnętrznego sponsora, którego zarząd usilnie poszukuje. Na razie bezskutecznie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Nie mamy na dzisiaj inwestora, który by powiedział, że jest w stanie przejąć Wisłę. Między innymi dlatego, że cały czas niejasne są sprawy stadionu, brandu, długu, umorzeń oraz długu, który jest trudny do restrukturyzacji”- komentuje Jarosław Królewski w wywiadzie dla Interia.pl

Polecamy również: Fani w szoku! Tak naprawdę wygląda mieszkanie Paździocha. Jest nagranie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Trwają także rozmowy klubu z miastem odnośnie sposobu użytkowania stadionu. Władze klubu odbyły spotkanie z prezydentem miasta Krakowa i obie strony wyraziły zadowolenie z wyników. Wisła Kraków przedstawiła kilka planów na wynajem stadionu. Prezydent i rada miasta muszą teraz podjąć decyzję, która z opcji jest najbardziej korzystna dla obu stron.

Wisła Kraków Błaszczykowski

Wisła Kraków Błaszczykowski, Biała gwiazda, Ekstraklasa, Kuba Błaszczykowski
Wisła Kraków Błaszczykowski, Biała gwiazda, Ekstraklasa, Kuba Błaszczykowski

Królewski odniósł się także do sytuacji Kuby Błaszczykowskiego w klubie. Ma on cały czas nie podpisany kontrakt na przyszły sezon, dlatego wielu kibiców Białej Gwiazdy żyje w niepewności.

„Kuba Błaszczykowski zawsze podkreśla, że jest osobą bardzo skromną, pokorną, ale też suwerenną. Dajmy mu spokojnie ogłosić decyzję o jego przyszłości”

Jedyne co pozostaje kibicom i wszystkim zainteresowanym, to spokojnie czekać na decyzje Kuby Błaszczykowskiego.

Najnowsze informacje:

Przerażająca wizja Jackowskiego dla Polski! To koniec
Wojewódzki upokorzony przez Kukiza. Widzieli to wszyscy
Masz telefon Huawei? Stracisz dostęp do wszystkiego
Polska wstrzymała oddech. Afera Amber Gold. Sąd odczytał wyrok!
Doda zrozpaczona! Ujawniła wstrząsające dowody

Tagi: Wisła Kraków Błaszczykowski, Biała gwiazda, Ekstraklasa, Kuba Błaszczykowski