Europa zamarła. Słowa Salviniego w Polsce przejdą do historii

Udostępnij:

Dzisiejszy dzień był jednym z bardziej przełomowych w ostatnim czasie dla Polskiej polityki. Dziś do Warszawy z wizytą przybył wicepremier Matteo Salvini, który odbył spotkanie z szefem MSW – Joachimem Brudzińskim oraz prezesem PiS – Jarosławem Kaczyńskim.

Panowie spotkali się w Warszawie. Na wspólnej konferencji prasowej mówili m.in. o potrzebie reformy Unii Europejskiej oraz o polityce migracyjnej. W tej kwestii zarówno rząd w Rzymie, jak i władze Polski, reprezentują podobne poglądy. Jak stwierdził, Włochy i Polska chcą przyspieszyć protest deportacji.

– W Europie padają propozycje przyjmowania kolejnych imigrantów, z kolejnych łodzi, którzy są przewożeni przez przemytników. Staje się to ogromnym problemem, to ryzyku typu kamikaze. Zgadzam się z polskimi kolegami, że jest potrzeba, żebyśmy przyspieszyli proces deportacji – mówił Matteo Salvini.

Polityk z Italii podkreślił ponadto, że w najbliższym czasie powstanie wspólny plan działania, który “zasili Europę w nową energię”. Dalej zapowiadał, Polska i Włochy muszą przeciwstawić się negowaniu kluczowych dla naszych pastw wartości przez Zachód.

– Jan Paweł II mówił o tym, że Europa…

>>>czytaj dalej<<<