Lech Wałęsa w ostrej wypowiedzi o stanie demokracji. Czy on już zwariował?!

Udostępnij:

Lech Wałęsa to były prezydent, a aktualnie również wielki miłośnik takich ugrupowań politycznych jak Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska) i Polskie Stronnictwa Ludowe. Były lider Solidarności słynie przede wszystkim ze swoich bardzo barwnych wypowiedzi i stwierdzeń, które w sporej ilości zapisały się na długo w historii naszego kraju. Jakie cytaty Lecha Wałęsy są najbardziej popularne i dlaczego z byłym prezydentem ciężko jest przeprowadzać wywiady?

Lech Wałęsa i wywiady

Lech Wałęsa to aktualnie wielki miłośnik takich ugrupowań politycznych jak Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska) i Polskie Stronnictwa Ludowe.
Lech Wałęsa/ screen YouTube

Wałęsa to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych postaci ostatnich lat. Niestety były prezydent nie jest człowiekiem, który potrafi jednoczyć Polaków. Lech Wałęsa to aktualnie wielki miłośnik takich ugrupowań politycznych jak Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska) i Polskie Stronnictwa Ludowe. Niestety aktualne poglądy Wałęsy mają raczej negatywny wydźwięk. Trzeba przy tym przyznać, że przepowiadanie wywiadu z byłym liderem Solidarności, to nie lada wyzwanie. Tak było choćby w przypadku rozmowy z Wałęsą na temat demokracji.

Czytaj też: Wieniawa zalicza drastyczną wpadkę w sieci! Ludzie nie mają litości

-Jaka demokracja? Jak poniżej 50 procent bierze udział w wyborach, to to nie ma demokracji. Wszystkie wybory gdzie jest frekwencja poniżej 50 procent należy uznać, że nie było. A dlaczego tak się dzieje? Bo politycznie nie zdążamy z rozwiązaniami. Dziś ludzie są wygodni, mają samochody, domy na wsi. – mówił w swoim stylu Lech Wałęsa.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo.pl

Czytaj też: Jarosław Kaczyński w szpitalu. Znamy jego stan zdrowia!

-Kto będzie chciał na jakieś zebrania chodzić w sobotę, w niedzielę. Kto będzie chciał na wybory chodzić w niedzielę. A ponieważ widzimy, że tacy ludzie są, to musimy ich inaczej zorganizować. Inaczej wybory muszą się odbywać, żeby każdy mógł głosować, a nie utrudniało mu to balangowania w piątek, sobotę i niedzielę” -powiedział Lech Wałęsa.

POLECAMY:

Kuba Wojewódzki zdradził tajemnicę! Miał w młodości zostać…
Żenująca wpadka Kożuchowskiej! Ludzie zrównali ją z ziemią!
Cezary Pazura został skatowany?! Jego żona zabrała głos
Jackowski przepowiada przyszłość PiS-u! Czy nad Jarosławem zbierają się czarne chmury?!
Wendzikowska pokazuje piersi! Robi się naprawdę gorąco!

, , ,