Ostatni wywiad Zbigniewa Wodeckiego. Powiedział co myśli o…

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zbigniew Wodecki i jego śmierć była dla wielu fanów zaskoczeniem. Dla wielu osób był to muzyk nie do zastąpienia. Zbigniew Wodecki i jego kultowe piosenki takie jak „Zacznij od Bacha” oraz „Lubię wracać tam gdzie byłem” dziś są przez wiele osób zaliczane do kanonu ostatnich piosenek z pewnym przekazem dla odbiorcy. Mimo wszystko Wodecki wyznał w jedynym z ostatnich wywiadów przed śmiercią, że czuje się zmęczony. Kompozytor miał stracić nawet chęci do dalszego komponowania nowych dzieł. Na dodatek można powiedzieć, że przerosła go nowa rzeczywistość.

TO JEST TERAZ NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  1. Fani we łzach. Reżyser „Ranczo” potwierdził tragiczne wieści o Królikowskim.
  2. Nie żyje polska gwiazda. Został znaleziony martwy w łazience
  3. Przerażający widok! Agnieszka Chylińska pokazała swoje zdjęcie. Jest skrajnie wychudzona (foto)

Zbigniew Wodecki i jego śmierć była ciosem dla polskiej muzyki. Nie ulega wątpliwości, że w 2017 roku odeszła postać, która na długie lata wpisała się do kanonu polskiej współczesnej twórczości muzycznej. Zbigniew Wodecki to autor między innymi takich piosenek jak „Zacznij od Bacha” oraz „Lubię wracać tam gdzie byłem”. W jednym z ostatnich wywiadów muzyk dał do zrozumienia, że nie za bardzo nadąża za dzisiejszymi czarami. Nie ma w tym nic dziwnego. Zbigniew Wodecki był typowym kompozytorem o cechach romantyzmu, a w dzisiejszych twórczościach ciężko doszukiwać się tego typu elementów.

Wodecki ostro o politykach

Zbigniew Wodecki w ostatnim wywiadzie wypowiedział się również w mocnych słowach na temat polskich polityków. Kompozytor był przede wszystkim zbulwersowany obietnicami polityków, które następnie po wyborach nigdy nie były realizowane.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Po tym występie w „The Voice Kids” zawrzało! Cleo nie wytrzymała

„W idiotycznym świecie fasad, kłamstwa i obłudy. Popatrzmy na kampanie wyborcze prezydentów. Mówi się, że oni wtedy mogą powiedzieć wszystko. Czyli co – mogą kłamać? Kombinować? Bo na tym polega kampania? Czysty idiotyzm! Nasz prezydent powinien iść do kryminału za to, czego nie robi, a powinien. Kampania prezydencka powinna polegać na tym, że jeśli ktoś coś obiecuje i nie dotrzymuje słowa, to ma przechlapane. Powinien nastąpić impeachment. Nie może być tak, że ktoś mówi „kupię wam wszystko”, a potem „przepraszam, ale to była kampania wyborcza, a w kampanii mówi się cokolwiek, byle wygrać”. To wielkie oszustwo.”

– mówił Zbigniew Wodecki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Po głowach dostali także dziennikarze.

„Dziennikarze z tą swoją polityczną poprawnością są hipokrytami, adwokaci zresztą też. Adwokat to najmniej moralny zawód świata – zajmuje się kruczkami prawnymi, a nie tym, co jest ważne i co naprawdę się stało. Mnie to wkurza. Życie mnie nauczyło, że najlepiej mają ci, którzy nie gonią za popularnością, za karierą, nie są niewolnikami tego, czego my wszyscy jesteśmy – począwszy od iPada, telefonu komórkowego, czy miejsca na parkingu”

– mówił kompozytor.

Zobacz również: Agent Tomek zaczął sypać – PiS ma jednak na niego haki

Wodecki i jego śmierć

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Powodem zgonu kompozytora były komplikacje po wszczepieniu pomostowania aortalno-wieńcowego. Następnie artysta przeszedł udar mózgu. Od tamtej pory przebywał w śpiączce, w tym czasie zachorował także na zapalenie płuc.

Zbigniew Wodecki i jego śmierć była dla wielu fanów zaskoczeniem. Zbigniew Wodecki i jego kultowe piosenki takie jak "Zacznij od Bacha oraz" oraz "Lubię wracać tam gdzie byłem"
Zbigniew Wodecki/ screen YouTube

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Przerażający widok! Agnieszka Chylińska pokazała swoje zdjęcie. Jest skrajnie wychudzona (foto)

Awantura w Sejmie: Kaczyńskiego poniosło: „Zamknij się!” (wideo)

Szokujące słowa! Prezydent Izraela obraził Polaków?

Świat w szoku: Andrzej Duda ostro do prezydenta Izraela

Fani we łzach. Reżyser „Ranczo” potwierdził tragiczne wieści o Królikowskim.

/Zbigniew Wodecki piosenki

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →