NA ŻYWO: Duda obiecał 1200 plus! Setki tysięcy Polaków dostaną pieniądze

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Trwa konwencja wyborcza kandydata na prezydenta, Andrzej Duda składa obietnice wyborcze, wśród nich wyższy zasiłek dla bezrobotnych i 1200 plus. O czym jeszcze mówił prezydent? Śledź na bieżąco

Czytaj też: Trump wie skąd wziął się wirus. Widział dowody: „Dowiecie się”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W hali w Szeligach pod Warszawą, po godz. 10 bez udziału publiczności, rozpoczęła się konwencja wyborcza Andrzeja Dudy. Obecny prezydent przedstawił swoja wizje następnych lat rządów.

„Trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii -1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– powiedział Andrzej Duda.

Transmisję na żywo można obejrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/watch/andrzejduda/

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

? NA ŻYWO | Konwencja Programowa #DUDA2020 ?? #PolskaPlus

Opublikowany przez Andrzeja Dudę Piątek, 1 maja 2020

Prócz wystąpienia prezydenta nie przewidziano przemówień innych polityków. Chciano zadbać o klarowność przekazu tego co ma do powiedzenia prezydent. Oto jedne z najważniejszych kwestii jakie do tej pory poruszył.

Andrzej Duda, konwencja wyborcza i program 1200 plus

Zaprezentowano na początku film obrazujący osiągnięcia ostatnich 5 lat prezydentury.

„To co zdarzyło się przez te ostatnie pięć lat, to wiem, że zdarzyło się wiele dobrego i wiem, że wiele marzeń nie tylko moich, ale także moich współpracowników, ale przede wszystkim marzeń zwykłych ludzi, o których słyszałem w 2015 r. w czasie tamtej pamiętnej kampanii, że one się po prostu przez ten czas spełniły, że wiele obaw zniknęło”

– powiedział prezydent

Andrzej Duda mówił również o sytuacji związanej z koronawirusem. Zaznaczył, że są to kwestie z jakimi po raz pierwszy przychodzi nam się zmierzyć i to jeszcze w obliczu wyborów.

„Chcę powiedzieć o Polsce takiej, o jakiej marzyłem, chcę powiedzieć o Polsce takiej, jaka jest dzisiaj, ale chcę powiedzieć o Polsce, jaka również głęboko wierzę, że będzie”

– powiedział.

Obietnice wyborcze

Prezydent nawiązał do poprzedniej swojej kampanii i obietnic

„Mówiłem tak, obiecuję państwu jeśli zostanę wybrany na urząd prezydenta RP złoże ustawę, która będzie prowadziła do obniżenia wieku emerytalnego, do przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego. Mówiłem: rodzinie należy się prawdziwe wsparcie, rzeczywiste wsparcie, wymierne wsparcie, takie które rodzina poczuje”

– przypominał podkreślając jednocześnie, że wtedy danego słowa dotrzymał.

Odnosząc się do programu 500 plus Duda mówił, że został on wprowadzony, choć nikt w to nie wierzył.

„To była wielka próba, nikt do tej pory w naszym kraju nie podjął tak wielkiego społecznego zobowiązania” – podkreślił.

„Koniec z polityką wstydu”, Andrzej Duda konwencja wyborcza

Prezydent wspominał o programach „plus”. Obok 500 plus dla rodzin z dziećmi wspomniał o 300 złotych na wyprawkę szkolną, mówił o dodatkowych emeryturach oraz o tym, że w 2015 roku wynosiła 880 zł, a dziś jest to 1200 zł.

„A więc zmiana jest tutaj zasadnicza” – mówił. 

„Spokojnie i konsekwentnie, ale z pamięcią, żeby rzeczywiście co roku było to podniesienie, żeby było to widoczne podniesienie odczuwalne w portfelach, a przede wszystkim, żeby było to świadczenie dodatkowe”

– dodał.

„Ogromnie jestem dumny z tego, że byłem częścią tych polskich władz, tej polskiej władzy wykonawczej, która razem z polską władzą ustawodawczą o nich pamiętają i wprowadziła te rozwiązania w postaci znaczącego wzrostu emerytur i rent, i w postaci także trzynastej, a mam cały czas nadzieję, że i czternastej emerytury, którą już z panem premierem Mateuszem Morawiecki zapowiadaliśmy, że zostanie ustanowiona”

– mówił prezydent.

Zasiłek dla bezrobotnych

Trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii -1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące”

– zapowiedział prezydent dając zapowiedź kolejnego „plusa”.

Konwencję można oglądać na żywo tu:

? NA ŻYWO | Konwencja Programowa #DUDA2020 ?? #PolskaPlus

Opublikowany przez Andrzeja Dudę Piątek, 1 maja 2020
Trwa konwencja wyborcza kandydata na prezydenta, Andrzej Duda składa obietnice wyborcze, wśród nich wyższy zasiłek dla bezrobotnych i 1200 plus
Trwa konwencja wyborcza kandydata na prezydenta, Andrzej Duda składa obietnice wyborcze, wśród nich wyższy zasiłek dla bezrobotnych i 1200 plus
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →