Media: Koronawirus nie z targu lecz z laboratorium. Teoria spiskowa stała się faktem?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Fox News ogłosiło, że koronawirus nie pochodzi jak wcześniej sądzono z targu dla zwierząt a z laboratorium w Wuhan. Czyżby teoria spiskowa była prawdą? Warto nadmienić, że o sprawie prócz Fox, napisało Washington Post. Mnóstwo „anonimowych źródeł”, spisków przeciwko USA i rzekomych dowodów. W co gra Donald Trump?

Zobacz również: Epidemia była zaplanowana? Szokujący film w sieci!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Źródłem koronawirusa było laboratorium w chińskim Wuhan, a nie, jak dotąd sądzono, lokalny targ w stolicy prowincji Hubei – podaje stacja Fox News, powołując się na liczne źródła.

Dalej media przekazują, że to własnie w Wuhan doszło do celowego zarażenia „pacjenta zero” nowym wirusem. Amerykańska telewizja twierdzi, że Państwo Środka chciało udowodnić, że ma potencjał w zwalczaniu broni biologicznej co najmniej na równi z USA.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus jednak z laboratorium?

Fox News powołuje się na informatorów, którzy rzekomo mieli widzieć tajne dokumenty potwierdzające śmiało postawioną tezę. To własnie pracownik laboratorium miał być zarażony jako pierwszy.

Zobacz również: Jest odpowiedź TVN w sprawie Pochanke. Ostro

Następnie „pacjent zero” zaczął zarażać innych mieszkańców miasta, co zapoczątkowało pandemię – twierdzi redakcja FOX News.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Chiny natychmiast zareagowały na doniesienia prasowe z USA. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chin stanowczo odrzucił jakoby koronawirus wydostał się z laboratorium.

Czytaj także: Zmiany w zasadach przemieszczania się – rząd potwierdza

Co ciekawe również „Washington Post” opisał sytuację, w której już w 2018 roku przestrzegano przed bardzo niskim zabezpieczeniem laboratorium w Wuhan Institute of Virology. Wtedy też mieli przekazywać informacje o naukowcach prowadzących „ryzykowne badania nad koronawirusem pochodzącym od nietoperzy”.

Warto nadmienić, że instytut posiada najwyższy międzynarodowy poziom bezpieczeństwa BSL-4.

Wszystko wskazuje na to, że patogen rzeczywiście pochodzi od nietoperzy i powstał bez ingerencji człowieka” – ocenia autor tekstu na łamach „Washington Post”.

Napisano również, że targ w Wuhan który uchodzi za ognisko wybuchu pandemii w rzeczywistości nigdy nie sprzedawał nietoperzy.

Źródła Fox News przekazały również, że WHO pomagała zataić Chinom informacje dotyczące początkowej fazy epidemii. Mowa tu o zacieraniu śladów.

Chiny przeciwko USA – wojna dezinformacyjna

We wtorek prezydent Donald Trump ogłosił natychmiastowe wstrzymanie finansowania WHO przez Stany Zjednoczone.

Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian, cytowany przez Agencję Reutera, powołał się na Światową Organizację Zdrowia, która stwierdziła, że nie ma dowodów na to, by wirus został stworzony w laboratorium.

To nie pierwszy raz gdy Amerykanie zarzucają Chinom zakłamanie dotyczące skali i genezy pandemii koronawirusa. Szef Pentagonu Mark Esper podkreślił, że Chiny nadal nie udostępniają pełnych informacji o epidemii, które są potrzebne, by zorganizować globalną akcję walki z nią.

Również szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Mark Milley podczas konferencji w Pentagonie potwierdził, że sprawa jest jedną z kluczowych dla amerykańskiego wywiadu.

– Na ten moment powiem, że to jest nierozstrzygnięte, ale dowody wydają się wskazywać, że to natura. Ale nie wiemy tego na pewno

– ocenił amerykański wojskowy, pytany o pochodzenie koronawirusa.

Komu więc wierzyć? Dlaczego dwie tak duże redakcje jak Washington Post” oraz „Fox News” postanowiły tak mocno podgrzać atmosferę powołując się na anonimowe źródła? Zapewne czas pokaże.

Źródło: Fox News, Washington Post, The New York Times, TVP.info

Fox News ogłosiło, że koronawirus nie pochodzi jak wcześniej sądzono z targu dla zwierząt a z laboratorium w Wuhan. Czyżby teoria spiskowa była prawdą?
Fox News ogłosiło, że koronawirus nie pochodzi jak wcześniej sądzono z targu dla zwierząt a z laboratorium w Wuhan. Czyżby teoria spiskowa była prawdą?

Polecamy także:

Skandal w UK! Wyciekł tajny 860-stronicowy dokument

Najgorsze dopiero przed nami! „Boje się, że będziemy wybierać kogo leczyć”

Obowiązek noszenia maseczek: znamy szczegóły

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →