Zmiany w zasadach przemieszczania się – rząd potwierdza

Koronawirus w Polsce: Rząd zapowiedział zmiany w zasadach przemieszczania się, kolejne modyfikacje dotykają już wprowadzone zaostrzenia.

Zobacz tez: Rząd podał datę odmrożenia gospodarki. Koniec zagrożenia?

Na ten moment już od miesiąca w Polsce obowiązuje szereg zakazów i nakazów narzuconych przez rząd na Polaków. Powodem jest walka z pandemią koronawirusa. Na ten moment rząd wciąż informuje,  że apogeum zagrożenia wciąż jest przed nami. W tej sytuacji,  aby ograniczyć jego skale wprowadzane są w życie nowe obostrzenia oraz część starszych zostaję w dalszym ciągu powstrzymana.

Zmiany w zasadach przemieszczania się

Na ten moment w Polsce wciąż pozostaje podtrzymanych wiele obostrzeń. Wciąż do odwołania jest wprowadzony zakaz wstępu do lasów,  parków narodowych,  parków krajobrazowych,  bulwarów oraz również plaż. Z kolei zakaz wstępu do galerii handlowych na ten moment został wydłóżony do 19 kwietnia. Z kolei do 26 kwietnia zawieszono zajęcia w przedszkolach, szkołach i na uczelniach. Dziś zgodnie z zapowiedziami rząd ma przestawić kolejne kroki w sprawie ograniczeń na czas panującej pandemii koronawirusa w Polsce.

Czytaj też: Gates wie kiedy koniec koronawirusa? Zapowiada coś jeszcze gorszego

Przedstawimy plan, dotyczący zarówno najbliższego tygodnia, jak i zarysujemy nasze propozycje dotyczące kolejnych faz zmiany w obostrzeniach na najbliższych kilka tygodni, mniej więcej do połowy maja

powiedział szef rządu podczas telekonferencji.

W przypadku sklepów w utrzymaniu pozostają ograniczenia dotyczące liczby klientów: do 3 osób na kasę. W przypadku poczt: 2 osoby na okienko. Natomiast granice zamknięte mają być co najmniej do 3 maja. Aktualnie w Polsce na koronawirusa choruje ponad 7000 tysięcy osób. Blisko 250 osób zmarło,  a już ponad 700 uznano za wyzdrowiałych. Za załamanie „zaleceń” rządu grożą kary od 5 tysięcy do nawet 30 tysięcy złotych.

Koronawirus w Polsce: Rząd zapowiedział zmiany w zasadach przemieszczania się, kolejne modyfikacje dotykają już wprowadzone zaostrzenia/ screen YouTube
Koronawirus w Polsce: Rząd zapowiedział zmiany w zasadach przemieszczania się, kolejne modyfikacje dotykają już wprowadzone zaostrzenia/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Obowiązek noszenia maseczek: znamy szczegóły

Najgorsze dopiero przed nami! „Boje się, że będziemy wybierać kogo leczyć”

Skandal w UK! Wyciekł tajny 860-stronicowy dokument

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →