Ujawniono to po latach. Lepper zostawił list, który napisał 2 lata wcześniej

Udostępnij:

Rober Węgrzyn, były poseł PO ujawnił na swoim blogu na Wprost.pl list Andrzeja Leppera. Lider Samoobrony oskarżył w nim o łamanie prawa przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tak zwanej afery gruntowej.

Komentując powód, dla którego opublikował list, Węgrzyn tłumaczy: „prokuratura zapowiedziała ostatnio kolejne przedłużenie śledztwa w sprawie przyczyn śmierci Andrzeja Leppera – śledczy chcą sprawdzić, czy istnieją dodatkowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Poniżej ujawniam list, skierowanego przez lidera Samoobrony do komisji śledczej ds. nacisków wiosną 2009 roku.

Lektura tego listu każe się zastanowić nad metodami sprawowania władzy przez rząd Jarosława Kaczyńskiego i szczególną rolą, jaką w tym okresie odegrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Być może treść tego listu będzie także cenną wskazówką dla ewentualnych przyszłych partnerów politycznych PiS-u”.

List Andrzeja Leppera

Lepper napisał list w kwietniu 2009 roku do do Sebastiana Karpiniuka, przewodniczącego komisji sejmowej do spraw nacisków. Pisze, że „musi zareagować na oświadczenia i wypowiedzi posłów Kurskiego i Mularczyka, którzy są członkami komisji do spraw nacisków, reprezentując w niej Prawo i Sprawiedliwość”.

„Jestem zaszokowany cynicznym, bezwstydnym i kłamliwym oświadczeniem tych Panów, że nie było żadnych dowodów na łamanie prawa przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, ministra sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobrę oraz ówczesnego premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tak zwanej afery gruntowej” – napisał Lepper.

Lider Samoobrony prosił o ponowną możliwość wystąpienia przed komisją. Chciał przedstawić dowody na rażące bezprecedensowe łamanie prawa przy tworzeniu afery gruntowej.

„Pragnę udowodnić, że…

>>>CZYTAJ DALEJ!<<<

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *