Marta Lempart zbiera pieniądze na walkę z Kościołem

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Marta Lempart, liderka inicjatywy „Strajk Kobiet” zbiera pieniądze na walkę z Kościołem, akcja „Rzuć na tacę” wywołała sporo kontrowersji. Szczególnie z prawej strony sceny politycznej pojawia się wiele głosów oburzenia co do sposobu w jaki aktywistka usiłuje zgromadzić pieniądze.

Czytaj też: Amerykanie chcieli zrzucić bomby jądrowe na Polskę! Byliśmy o krok od zagłady. Odtajniono dokumenty

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zasil akcję Same Plusy, rzuć na tacę! Chcemy wspierać lokalne społeczności w ich oporze przed wszechobecną opresją religijną i przemocą symboliczną oraz dodawać odwagi do odejścia z kościoła. Z zebranych pieniędzy pokryjemy koszt wynajmu bilbordów, druku plakatów, wlepek, opracowania nowych projektów, czy organizacji konferencji i dojazdów na nie. Głośmy razem dobrą nowinę, brońmy się przed ekspansją fanatyków! – napisano w apelu, który dotyczy akcji Same plusy, rzuć na tacę

Następnie wiadomo już, że akcja która obecnie jest mocno promowana zawiera w sobie wiele aktywności związanych z walką z Kościołem

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Marta Lempart, „Strajk Kobiet” i akcja „Same plusy, rzuć na tacę”

Przypominamy, że projekt Same Plusy jest realizacją zadania Narodowa Apostazja sformułowanego w odpowiedzi na postulaty zgłaszane przez protestujących przeciwko łamaniu praw kobiet i osób LGBT, faszyzacji, demolowaniu podstaw ustrojowych państwa i postępującej klerykalizacji. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat związku, jaki istnieje między indywidualnymi wyborami i postawami ludzi a pozycją polityczną kościoła rzymskokatolickiego w Polsce oraz zachęta do odseparowania się od kościoła we wszystkich obszarach życia prywatnego i społecznego – informuje „Strajk Kobiet”.

Zobacz także: Wybuch topił kości. Po eksplozji nie pozostawały nawet szkielety

Dalej z notatki przesłanej do mediów wynika, że akcja ma na celu promocję niereligijnych ceremonii, pokazania alternatywy aby zaprzestać wspierania instytucji kościoła rzymskokatolickiego, którą uważamy za społecznie szkodliwą.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W zamian za to Marta Lempart i strajk Kobiet oferują inicjatywy pro wolnościowe, anty dyskryminacyjne, antyprzemocowe które w ostatecznym rezultacie mają w Polsce doprowadzić do rozdziału Kościoła od państwa.

Marta Lempart i inicjatywna „Same plusy, rzuć na tacę” poszła bardzo kontrowersyjnie i mocno w symbolikę kojarzącą się przede wszystkim z Kościołem.

Po prawej stronie sceny politycznej wywołało to ogromne poruszenie i falę mocno nieprzychylnych komentarzy. Zarzuca się liderce inicjatywy Strajk Kobiet, że specjalne użycie odwróconej symboliki Kościoła to celowe podgrzewanie atmosfery i demonizowanie religii oraz wartości katolickich.

Marta Lempart, liderka inicjatywy "Strajk Kobiet" zbiera pieniądze na walkę z Kościołem, akcja "Rzuć na tacę" wywołała sporo kontrowersji.
Marta Lempart, liderka inicjatywy „Strajk Kobiet” zbiera pieniądze na walkę z Kościołem, akcja „Rzuć na tacę” wywołała sporo kontrowersji.

Źródło: Facebook

Polecamy również:

W TU-154 w Smoleńsku doszło do eksplozji? Wstrząsające odkrycie włoskiego laboratorium

Gwiazda serialu „Ranczo” drastycznie schudła. Nie uwierzysz jak wygląda teraz

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Zdążył to zrobić przed śmiercią

Tak kiedyś wyglądała Anna Mucha. Ciężko uwierzyć, że to ona

To miało pozostać tajemnicą! Ludzi kroili żywcem i wyjmowali narządy, to nie było najgorsze… (wideo)

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →