Uwaga! W czasie epidemii państwo może zabrać ci auto

Koronawirus w Polsce: Czy wiesz, że w czasie epidemii państwo może zabrać ci auto? Co dokładnie dla Polaków oznacza stan zagrożenia epidemicznego?

Zostaną między innymi przywrócone granice i kontrole graniczne. Wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie. Ograniczona zostanie również działalność galerii handlowych. Bary i restauracje zostaną zamknięte. To jednak nie wszystko co nas może czekać w stanie zagrożenia epidemicznego.

Państwo może zabrać Ci auto?

W Polsce aktualnie panuje stan zagrożenia epidemicznego. Polega on przede wszystkim na obostrzeniu wielu przepisów i wprowadzeniu nowych, które na co dzień nie mają zastosowania.

Powyżej wymieniliśmy większą część nakazów oraz zakazów, które aktualnie są wprowadzone na terytorium Rzeczpospolitej. Warto jednak zaznaczyć, że ich katalog jest otwarty i można je w każdej chwili uzupełnić przy pomocy rozporządzenia wydanego przez odpowiedniego ministra.

Zakres możliwości w tym aspekcie jest naprawdę szeroki.

Strona rządowa na mocy rozporządzenia, może również wydać nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznymi.

Oznacza to nic innego jak konieczność udostępnienia władzom swoich domów, lokali oraz również prywatnych samochodów. Władze zrobiły w tym kierunku już pierwsze kroki.

Portal Interia informuje, że napływają do nich wiadomości od czytelników dotyczące wezwań od lokalnych władz. Z ich treści ma wynikać, że Wojskowa Komenda Uzupełnień może przejąć „samochód (…) w razie ogłoszenia mobilizacji lub na wypadek wojny w ramach świadczeń rzeczowych na rzecz uzupełnienia etatowych potrzeb mobilizacyjnych Sił Zbrojnych RP”.

Na ten moment tego typu wezwanie można traktować jedynie w trybie przygotowawczym. Mimo wszystko w razie potrzeby państwo może żądać od nas udostępnienia naszych pojazdów i w tej sytuacji za wiele argumentów do dyskusji mieć nie będziemy.

Czym jest Koronawirus

Koronawirusy to przede wszystkim rodzaj wirusów należących do podrodziny Coronavirinae. U ludzi mogą powodować głównie infekcje układu oddechowego. Obecnie niedostępne są szczepionki, które mogłyby zapobiegać zarażeniu koronawirusami lub je leczyć.

Źródło: Interia

Koronawirus w Polsce: Czy wiesz, że w czasie epidemii państwo może zabrać ci auto? Co dokładnie dla Polaków oznacza stan zagrożenia epidemicznego?
Koronawirus w Polsce: Czy wiesz, że w czasie epidemii państwo może zabrać ci auto? Co dokładnie dla Polaków oznacza stan zagrożenia epidemicznego?

Polecamy także:

To już koniec Tańca z Gwiazdami. Decyzja zapadła

Wieniawa przerażona i zapłakana. Jej relacja wstrząsnęła fanami

To może Cię również zainteresować

Wielka Brytania podjęła szokująca decyzję. Skończą jak Włochy?

Szumowski: W tym tygodniu 4-cyfrowa liczba osób zakażonych

Polecamy także:

Załamanie pogody: potężne dwucyfrowe mrozy i śnieg

Wideo z Mediolanu ukazuje ponurą prawdę. Tak Włochy walczą z pandemią

Stan Zagrożenia Epidemiologicznego w Polsce: Co to oznacza?

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →