Polskę czeka kataklizm. IMGW nie ma wątpliwości

Polskę czeka kataklizm, IMGW przeprowadziło analizy sezonowe, z których wynika że susza hydrologiczna w naszym kraju się pogłębi. Już kilka tygodni temu synoptycy ostrzegali, że bieżące lato może przynieść w naszym kraju bardzo poważne zaburzenia hydrologiczne.

Czytaj też: Kolejne zgony i zachorowania. Resort podał nowe dane

Niestety ostatnia zima pod kątem opadów była bardzo skąpa. W tej sytuacji tylko krótkoterminowe wytchnienie dały odpady atmosferyczne z ubiegłego tygodnia. Czy czeka nas jeszcze większe susza niż to miało miejsce w poprzednim roku?

Czy Polskę czeka kataklizm

Eksperci już teraz biją na alarm. Jeżeli w dzisiejszej sytuacji potwierdzą się prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, to najprawdopodobniej susza hydrologiczna w tym roku będzie się jeszcze bardziej pogłębiać.

Tak twardzi między innymi rzecznik Instytutu Metrologii i Gospodarki Wodnej – Grzegorz Walijewski. Dodaje jednocześnie przy tym, że ostatnie opady poprawiły sytuację tylko nieznacznie i na bardzo krótki czas.

Niestety wstępne prognozy na kolejny miesiąc nie są zbytnio optymistyczne. czerwiec tradycyjnie będzie bardzo gorącym miesiącem, co dodatkowo będzie wpływać na pogłębienia się efektu suszy w naszym kraju.

Na dodatek na podstawie informacji podanych przez rzecznika IMGW można wnioskować, że temperatury będą wyższe niż zazwyczaj w tym miesiącu.

Natomiast ilość opadów będzie mniejsza, więc widać, że w czerwcu najprawdopodobniej susza będzie cały czas postępować

– podkreśla.

Zobacz również: Anna Mucha 30 lat temu. Tak zaczynała karierę. Cudowne zdjęcie!

Lepsza sytuacja ma się pojawić w następnym miesiącu, a więc lipcu. To wówczas opady mają się pojawić w ilości przekraczającą normę.

Niestety złą informacje jest to, że będą to głównie opady burzowe, a w związku z tym – mało korzystne. Powodują, że mamy punktowe wezbrania, podtopienia i zalania

– zaznacza Grzegorz Walijewski.

Polskę czeka kataklizm, IMGW przeprowadziło analizy sezonowe, z których wynika że susza hydrologiczna w naszym kraju się pogłębi
Polskę czeka kataklizm, IMGW przeprowadziło analizy sezonowe, z których wynika że susza hydrologiczna w naszym kraju się pogłębi/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Cejrowski ostro zaatakował Korwina. Jest już kontra „króla”

Kuzyn Kaczyńskiego ujawnił prywatną rzecz prezesa PiS. Wyśpiewał wszystko

Anna Mucha 30 lat temu. Tak zaczynała karierę. Cudowne zdjęcie!

, , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →