Niemcy mają już tego dość! Wyszli na ulice

Masowe protesty przeciwko ograniczeniom w Niemczech, Niemcy wyszli na ulice. Na ulicach dużych niemieckich miast zgromadziło się wiele osób.

Czytaj też: Kolejne zgony i zachorowania. Resort podał nowe dane

Swój sprzeciw wyszli okazać mieszkańcy Berlina, Frankfurtu, Monachium i Stuttgartu. Obywatele naszych zachodnich sąsiadów zaprotestowali przeciwko ograniczeniom wprowadzonym z powodu pandemii koronawirusa. Miejscami na ulicach niemieckich miast zgromadziło się więcej osób niż zezwalają na to przepisy wprowadzone z powodu COVID-19.

Protesty w Niemczech

Od początku roku cały świat wzmaga się z pandemią koronawirusa. Największe skutki COVID-19 są zauważalne przede wszystkim za oceanem w Stanach Zjednoczonych. Z kolei w Europie liczba chorych zaczyna się stopniowo się zmniejszać.

Wciąż jednak najbardziej dotkniętymi państwami na Starym Kontynencie z powodu COVID-19 są Włochy, Hiszpania, Francja oraz Niemcy, gdzie niedawno senat wprowadził w życie nowe obostrzenia w walce z wirusem. Sprzeciw wobec tej decyzji postanowili wyrazić obywatele naszych zachodnich sąsiadów.

W Berlinie zebrała się grupa ponad 50 osób, które postanowiły protestować przeciw obostrzeniom wprowadzonym przez niemiecki senat. W tej sytuacji interweniowała policja.

Wcześniej demonstracji byli informowani przez służby o fakcie przekroczenia dopuszczalnej liczby uczestników zgromadzenia. W interwencji na ulicach stolicy Niemiec brało udział 100 policjantów. Zatrzymano 30 osób.

Zobacz również: Anna Mucha 30 lat temu. Tak zaczynała karierę. Cudowne zdjęcie!

Z kolei w Stuttgarcie nad brzegiem rzeki Neckar przeciwko ograniczeniu swobód obywatelskich demonstrowało około 5 tys. ludzi. Na początku udział w demonstracji miało zgłosić ponad 50 tysięcy osób. Ostatecznie miasto wydało zgodę na zgromadzenie do 10 tysięcy.

Z kolei na południu kraju naszych zachodnich sąsiadów około 3 tys. osób spotkało się na monachijskim placu Marienplatz. Demonstrancji również nie zgadzali się z nowymi metodami walki z COVID-19.

Masowe protesty przeciwko ograniczeniom w Niemczech, Niemcy wyszli na ulice. Na ulicach dużych niemieckich miast zgromadziło się wiele osób.
Masowe protesty przeciwko ograniczeniom w Niemczech, Niemcy wyszli na ulice. Na ulicach dużych niemieckich miast zgromadziło się wiele osób./ screen YouTube

Źródło: wp

Polecamy także:

Cejrowski ostro zaatakował Korwina. Jest już kontra „króla”

Kuzyn Kaczyńskiego ujawnił prywatną rzecz prezesa PiS. Wyśpiewał wszystko

Polecamy także:

Anna Mucha 30 lat temu. Tak zaczynała karierę. Cudowne zdjęcie!

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →