Portal TVP Info ujawnia rozmowy Giertycha z „Sokiem z Buraka”

TVP Info ujawnia rozmowy Romana Giertycha z „Sokiem z Buraka”, okazuje się , że polityk miał spory wkład w jedną z propagandowych akcji.

Strona „Sok z Buraka” jest bardzo popularną, generującą potężne zasięgi stroną na Facebooku wspierającą opozycję i jej działania. Wielokrotnie zdarzało się, że długo nikt nie był w stanie wyegzekwować prawa w przypadku rozpowszechniana przez ten Fanpage fake newsów, gdyż właściciel, główny administrator strony pozostawał nieznany.

W roku 2019 roku, media „Sieci” i portal wPolityce.pl, ujawnił nazwisko admina strony, Okazał się nim związany z Platformą Obywatelską Mariusz Kozak-Zagozda.

Teraz TVP Info opublikowała rozmowy Romana Giertycha z „Sokiem z Buraka”. Wynika z nich między innymi, że słynny adwokat miał swój spory udział w niejedno wydarzenie inicjowane „przez pozycję i przypadkowych ludzi”. Wiadomo tez już skąd brały się nazwiska brane na „warsztat” Soku z Buraka.

TVP Info ujawnia rozmowy Romana Giertycha z „Sokiem z Buraka”

To właśnie Roman Giertych, za pomocą Soku z buraka kreował polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa, politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy. Mariusz Kozak-Zagozda pomagał mu w autopromocji politycznej przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r., lansowaniu zaprzyjaźnionych z Giertychem polityków, a nawet organizował dla niego i Donalda Tuska „spacer” byłego premiera do warszawskiej prokuratury — podaje portal tvp.info.

Podano krótki zapis rozmów obu panów:

27 czerwca 2017, 8:24

RG: W czwartek 3.08 o g. 10 na ul. Rakowieckiej w Warszawie Prokuratura wzywa Donalda Tuska. Może zainicjuje pan spacer? To wypromowałoby Sok.

MK: Taaaaak 🙂

11:01

MK: Już się dzieje na soku. Zaraz będzie wspólne wydarzenie na fb, razem ze stronami kodu, racjonalna polska, nie lubię pisu, obywatele rp, prawicowa rp.

13:19

RG: Mam prośbę, aby napisy zapraszające były w kolorze biało-czerwonym. Bo te wyglądają jak kolory RFN.

Polecamy również:

Grabowski powiedział co sądzi o Kaczyńskim. Opozycja w szoku

Żona Żukowskiego przerwała milczenie! Ujawniła wstrząsającą prawdę o aktorze. Koszmar

Zarobki Wojewódzkiego ujawnione! To się nie mieści w głowie

,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →