Sawicki z wyrokiem! Elewarr wygrywa w sądzie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Były minister Rolnictwa Marek Sawicki często wypowiada się na temat spółki Elewarr, znanej skądinąd głównie z czasów rządów PSL. To wówczas ujawniono taśmy prawdy w PSL i patologie w zarządzaniu spółką oraz podróże PSL-owskich dygnitarzy po całym świecie za pieniądze spółki zbożowej. Dzisiaj PSL-owski minister oskarża Elewarr. Za kilka swoich wypowiedzi na temat spółki Sawicki został pod koniec zeszłego roku skazany.

„28 grudnia 2021 Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie z powództwa spółki Elewarr przeciwko wiceprzewodniczącemu Klubu Parlamentarnego PSL, byłemu ministrowi rolnictwa, posłowi Markowi Sawickiemu o ochronę dóbr osobistych. Sąd uznał że poseł naruszył dobra osobiste przedsiębiorcy i nakazał przeprosiny. Wyrok, którego treść przytaczamy poniżej, jest nieprawomocny”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– czytamy w najnowszym magazynie „Spichlerz” wydawanym przez Elewarr.

Sąd nakazał Markowi Sawickiemu złożenie oświadczenia następującej treści:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Przeprosiny Marka Sawickiego dla Elewarr spółki z o.o. Ja, Marek Sawicki, polityk PSL, jako gość programu telewizyjnego TVP Info pt. „Minęła 8” z dnia 7.8.2019 r. stwierdziłem, że Elewarr spółka z o.o. jest bankrutem, względnie został doprowadzony do bankructwa, czym naruszyłem dobre imię tego przedsiębiorcy, a jako osoba udzielająca głosu dla Bussines Insider Polska do materiału prasowego z dnia 10.7.2021 r., stwierdziłem, że Elewarr spółka z o.o. jest na skraju upadłości, czym naruszyłem dobre imię tego przedsiębiorcy.

Oświadczam, że nie istniały uzasadnione podstawy do sformułowania tych stwierdzeń.

Przepraszam za to, że na skutek moich bezprawnych wypowiedzi doszło do niesłusznego podważenia renomy Elewarr spółki z o.o.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Marek Sawicki”

Z kolei w wywiadzie dla SwiatRolnika.info z 14 kwietnia 2022 r. Marek Sawicki odniósł się do kwestii Narodowego Holdingu Spożywczego, a przy okazji kolejny raz próbował zdyskredytować Spółkę Elewarr.

„Niech Pan wyśle zapytanie do Elewarru, ile w roku minionym, a więc po ubiegłorocznych żniwach 2021, zakupili pszenicy, rzepaku, owca i jęczmienia, a jaką powierzchnię wydzierżawili wyłącznie podmiotom prywatnym. Z mojej wiedzy akcja skupowa Elewarru była bardzo, bardzo znikoma”

– stwierdził w wywiadzie poseł Marek Sawicki, były minister rolnictwa.

„Nie trzeba być wielkim analitykiem. Nawet z ogólnodostępnych danych wynika, że skup w ostatnich latach jest znacznie wyższy, a zwłaszcza wyższy niż za czasów prezesa Śmietanki czy Tomaszewskiego, to jest czasów, gdy ministrem rolnictwa był Marek Sawicki”

– mówi nam Robert Wyrostkiewicz, redaktor naczelny magazynu „Spichlerz” i były redaktor naczelny magazyny „Świat Rolnika BIZNES”.

W latach 2019-2020 Marek Sawicki twierdził w mediach, że Elewarr doprowadzono do bankructwa, upadłości, za co został pozwany przez Spółkę. Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku z dnia 28 grudnia 2021 r. uznał Sawickiego winnym naruszenia dóbr cywilnych Spółki i zobowiązał go do przeprosin na łamach strony internetowej klubu parlamentarnego koalicji polskiej (wyrok nieprawomocny), czego do tej pory nie Sawicki nie uczynił.

Co ciekawe, Spółka Elewarr chwali się nie tylko tym, że unika złych wyników, o których mówił Sawicki, ale tym, że pod zarządem kierowanym przez prezesa Daniela Alain Korony osiąga bardzo dobre wyniki finansowe, najlepsze w całej historii Spółki. To jednak nie przemawia do polityków PSL, a pamięć o ich wybrykach w spółce okazuje się bardzo krótka.

Fot. Gov.pl

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →