Skąd wziął się Koronawirus? USA oskarżają Rosję

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Świat ponownie jest świadkiem kolejnego już konfliktu na linii USA – Rosja, tym razem powodem ma być rzekomo siane dezinformacje w ważnej dla wszystkich ostatnio sprawie jaka jest epidemia i koronawirus. Wiemy, że ognisko zapalne wirusa jest w Wuhan, jednakże e względu na liczne doniesienia coraz więcej osób zastanawia się skąd tak naprawdę wziął się koronawirus?

Koronawirus w Chinach: skąd się wziął i jak Rosjanie siali dezinformacje?

Według przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Rosjanie celowo prowadzą politykę dezinformacji w sprawie epidemii. W opinii Amerykanów utrudnia to skuteczna walkę z szerzącą się w coraz większym tempie epidemią. Oficjalnie USA oskarżyło Rosję o rozsiewanie teorii spiskowych w tej kwestii.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ustalenia, zwane częściej już teraz oskarżeniami o dezinformacje zostały opublikowane przez urzędników Departamentu Stanu. Według Philipa Reekera, zastępcy sekretarza stanu ds. Europy i Azji nie ma żadnych wątpliwości, że celem Rosjan było podważenie amerykańskich sił i sojuszy oraz „sianie niezgody”.

Zamiarem Rosji jest sianie niezgody i podważanie amerykańskich instytucji oraz sojuszy od wewnątrz, w tym poprzez tajne i przymusowe kampanie wywierania negatywnego wpływu – cytuje Philpa Reekera „France24”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dezinformacja, o tora oskarżana jest Rosja w sprawie epidemii koronawirusa miała odbywać się za pośrednictwem portali społecznościowych. Rzekomo korzystano z takich serwisów jak Twitter, Facebook i Instagram. Według ustaleń amerykanów, tysiące fejkowych kont rozmieszczało w sieci fałszywe informacje. Były one podawane w różnych wersjach językowych docierając ostatecznie do dużego grona odbiorców.

Epidemia wybuchła w USA? Teorie spiskowe ze strony Rosjan

Według przedstawicieli USA głównym zadaniem fałszywych użytkowników internetu było sianie teorii spiskowych. Tą która najmocniej uderzyła w Stany Zjednoczone głosi, że groźny wywodzi się własnie od nich. Koronawirus miał został stworzony przez CIA jako element rywalizacji gospodarczej z Chinami.

Czytaj też: Anna Mucha dodała zdjęcie topless. Trzymajcie się foteli

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Liczba przypadków koronawirusa na całym świecie nie osiągnęła swojego szczytu, więc rosyjska strategia polega na bardzo tanim, ale zarazem efektywnym wykorzystaniu środowiska informacyjnego, aby siać niezgodę między nami a Chinami lub w celach ekonomicznych – „France 24” cytuje jednego z amerykańskich urzędników, który pracuje w departamencie przeciwdziałania propagandzie.

Przypomniano również, że powyższe działanie Rosjanie jest pierwszym tego typu w historii. Bowiem już w latach 80. XX wieku KGB prowadziło kampanię dezinformacyjną. Rozpowszechniali wtedy informacje o tym, że śmiertelna choroba, czyli HIV również został stworzony i rozpowszechniony przez Amerykanów.

Poważne spięcia na linii USA- Rosja, oskarżono Rosjan o dezinformacje w piekielnie waznej sprawie jaką jest epidemia i koronawirus- skąd naprawdę się wziął?
Poważne spięcia na linii USA- Rosja, oskarżono Rosjan o dezinformacje w piekielnie waznej sprawie jaką jest epidemia i koronawirus- skąd naprawdę się wziął?

źródło: o2

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Polska w żałobie. Nie żyje kolejna legenda muzyki

Fani w szoku! Nie wiedzieli, że patrzą na Wiśniewskiego – nikt go nie poznał

Tragiczna śmierć w programie „Kuchenne Rewolucje”. To stało się nagle

Niszczy nerki i powoduje schizofrenię. Dotarł do Polski

Tak wygląda grób Anny Przybylskiej. Odbiera mowę

Zaplanował samobójstwo gdy miał 6 lat. To musi zobaczyć każdy

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →