SKANDALICZNY mem z Tomkiem Mackiewiczem! Nerwy puściły „Ty ch*ju!”

Kiedy cały świat emocjonuje się akcją ratunkową na Nanga Parbat, polski hejter zrobił coś obrzydliwego. Znany youtuber zamieścił na Facebooku zdjęcie Tomasza Mackiewicza z logiem firmy Hortex i podpisem „Mrożonka Himalajska”. Mem przekraczający wszelkie granice dobrego smaku zniknął już z profilu youtubera, jednak wcześniej wywołał prawdziwą burzę wśród internautów i dziennikarzy. Michał Figurski nie szczędził mocnych słów.

Historia wyprawy na Nanga Parbat poruszyła serca milionów ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili przebieg trwającej tam akcji ratunkowej. Niestety, nie wszyscy zdają się rozumieć skalę rozgrywającej się tam tragedii. Jeden z internautów postanowił bowiem wykazać się „wybitnym” poczuciem humoru i zamieścił na Facebooku szokujący mem. Przedstawiał on wizerunek himalaisty Tomka Mackiewicza opatrzony logiem firmy Hortex. Siląc się na dowcip, hejter dodał do zdjęcia podpis „Mrożonka Himalajska”. Mem szybko rozprzestrzenił się w internecie, wzbudzając niesmak tysięcy komentujących, którzy zgodnie uznali go za okrutny i przekraczający wszelkie granice dobrego smaku. Na ostry komentarz pod adresem autora „żartu” pozwolił sobie Michał Figurski. W trakcie swojej audycji w Antyradiu „Najgorsze Państwo Świata” nazwał mężczyznę „głupim ch***m”.

Firma Hortex zareagowała bardzo szybko, żądając natychmiastowego usunięcia wpisu, zarówno od jego autora, jak i od samego Facebooka. Rzeczniczka prasowa grupy Hortex, w imieniu firmy, wyraziła ubolewanie i sprzeciw wobec zamieszczonego mema, naruszającego zasady moralne i bezprawnie wykorzystującego znak towarowy marki. Wyjawiła również, że firma rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych.

Okrutny mem został zamieszczony przez znanego youtubera, który do niedawna współpracował z kanałem Pyta.pl. Jego wpis spotkał się z ostrą krytyką internautów, którzy zapewniają, że nigdy nie zapomną jego autorowi tego, co zrobił. Youtuber usunął ze swojego profilu skandaliczną grafikę, jednak wciąż można znaleźć ją w internecie.

Poruszająca historia

Tomek Mackiewicz w ciężkim stanie pozostał pod szczytem Nanga Parbat. W przeprowadzonej akcji ratunkowej udało się uratować wspinającą się razem z nim Francuzkę, Elisabeth Revol. Grupa ratownicza nie była już jednak w stanie dotrzeć do Mackiewicza. Historia ta wywołuje wśród internautów wiele emocji. Niestety, kilku nienawistników zaatakowało Mackiewicza, a potem ludzi spieszących mu z pomocą. Na szczęście większość internautów potępiła podobne ataki.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →