To dopiero przekręt! WOŚP odbiera sprzęt szpitalowi! Powód ABSURDALNY

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przypomnijmy sytuację, która miała miejsce całkiem niedawno po jednej z akcji pt Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Decyzją władz fundacji postanowiono odebrać sprzęt podarowany szpitalowi w Pszczynie, bo według organizatorów akcji był użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem.

Jest nam niezmiernie przykro, że część łóżek, które szpital w Pszczynie otrzymał za pośrednictwem Fundacji WOŚP zostało umieszczonych na oddziale kardiologicznym – napisał w specjalnym oświadczeniu Joanna Krzystolik, dyrektor Szpitala w Pszczynie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sześć łóżek sterowanych elektronicznie wysłała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na oddział geriatryczny w szpitalu w Pszczynie. Okazało się jednak, że cztery łóżka zakupione z myślą o komforcie pacjentów w podeszłym wieku ludzie zauważyli na kardiologii tegoż szpitala.

Oświadczenie:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jest nam niezmiernie przykro, że część łóżek, które szpital w Pszczynie otrzymał za pośrednictwem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało umieszczonych na oddziale kardiologicznym. Dokonaliśmy niezbędnych zmian, by przywrócić stan wynikający z ustaleń i umowy z Fundacją WOŚP. Dołożymy też wszelkich starań, by podobne uchybienia nie wystąpiły w przyszłości.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że łóżka oraz cały sprzęt, który szpital w Pszczynie dotychczas otrzymał za pośrednictwem Fundacji WOŚP dobrze służy pacjentom, dla których jest przeznaczony. Zależy nam, aby tak nadal było. Doceniamy dobrą wolę oraz chęć podjęcia dalszej współpracy i rozmów z Fundacjąw tym zakresie. Zależy nam na dobrej współpracy z WOŚP, a przede wszystkim na tym, by szpital w Pszczynie w dalszym ciągu zapewniał dobrą opiekę lekarską i komfort pacjentom przebywającym na oddziale geriatrycznym.

Joanna Krzystolik Dyrektor Szpitala w Pszczynie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Poczuliśmy się oszukani. Skoro ktoś zobowiązał się w umowie, że łóżka będą wykorzystywane na oddziale geriatrii, powinien się z tego wywiązać – powiedział we wtorek rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies. Jak poinformował, fundacja przekazała szpitalowi w sumie 21 urządzeń o wartości ok. 160 tys. zł, w tym sześć specjalistycznych łóżek.

Kamil Rudawiec – dyrektor działu szpitalnego spółki Centrum – Dializa, która dzierżawi szpital – podał we wtorek, że na kardiologię przeniesiono trzy z sześciu przekazanych przez Orkiestrę łóżek. – Kierowaliśmy się interesem pacjentów i tym, żeby te łóżka służyły chorym, bo na oddziale geriatrii nie były w tym momencie wykorzystywane. Mamy tam niewielki kontrakt, obecnie na oddziale przebywa 2 pacjentów, średnio – do 5 osób. Nie dotrzymaliśmy więc litery umowy, ale jej ducha – tak. Bijemy się w piersi – powiedział PAP Rudawiec.

Czyżby więc w świetle tego co zobaczyliście państwo powyżej naprawdę Jurkowi Owsiakowi chodzi o dobro pacjentów?

Pozostawiamy pod rozwagę. Tego typu historie trzeba przypominać

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.