To dopiero przekręt! WOŚP odbiera sprzęt szpitalowi! Powód ABSURDALNY

Udostępnij:

Przypomnijmy sytuację, która miała miejsce całkiem niedawno po jednej z akcji pt Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Decyzją władz fundacji postanowiono odebrać sprzęt podarowany szpitalowi w Pszczynie, bo według organizatorów akcji był użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem.

Jest nam niezmiernie przykro, że część łóżek, które szpital w Pszczynie otrzymał za pośrednictwem Fundacji WOŚP zostało umieszczonych na oddziale kardiologicznym – napisał w specjalnym oświadczeniu Joanna Krzystolik, dyrektor Szpitala w Pszczynie.

Sześć łóżek sterowanych elektronicznie wysłała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na oddział geriatryczny w szpitalu w Pszczynie. Okazało się jednak, że cztery łóżka zakupione z myślą o komforcie pacjentów w podeszłym wieku ludzie zauważyli na kardiologii tegoż szpitala.

Oświadczenie:

Jest nam niezmiernie przykro, że część łóżek, które szpital w Pszczynie otrzymał za pośrednictwem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało umieszczonych na oddziale kardiologicznym. Dokonaliśmy niezbędnych zmian, by przywrócić stan wynikający z ustaleń i umowy z Fundacją WOŚP. Dołożymy też wszelkich starań, by podobne uchybienia nie wystąpiły w przyszłości.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że łóżka oraz cały sprzęt, który szpital w Pszczynie dotychczas otrzymał za pośrednictwem Fundacji WOŚP dobrze służy pacjentom, dla których jest przeznaczony. Zależy nam, aby tak nadal było. Doceniamy dobrą wolę oraz chęć podjęcia dalszej współpracy i rozmów z Fundacjąw tym zakresie. Zależy nam na dobrej współpracy z WOŚP, a przede wszystkim na tym, by szpital w Pszczynie w dalszym ciągu zapewniał dobrą opiekę lekarską i komfort pacjentom przebywającym na oddziale geriatrycznym.

Joanna Krzystolik Dyrektor Szpitala w Pszczynie.

Poczuliśmy się oszukani. Skoro ktoś zobowiązał się w umowie, że łóżka będą wykorzystywane na oddziale geriatrii, powinien się z tego wywiązać – powiedział we wtorek rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies. Jak poinformował, fundacja przekazała szpitalowi w sumie 21 urządzeń o wartości ok. 160 tys. zł, w tym sześć specjalistycznych łóżek.

Kamil Rudawiec – dyrektor działu szpitalnego spółki Centrum – Dializa, która dzierżawi szpital – podał we wtorek, że na kardiologię przeniesiono trzy z sześciu przekazanych przez Orkiestrę łóżek. – Kierowaliśmy się interesem pacjentów i tym, żeby te łóżka służyły chorym, bo na oddziale geriatrii nie były w tym momencie wykorzystywane. Mamy tam niewielki kontrakt, obecnie na oddziale przebywa 2 pacjentów, średnio – do 5 osób. Nie dotrzymaliśmy więc litery umowy, ale jej ducha – tak. Bijemy się w piersi – powiedział PAP Rudawiec.

Czyżby więc w świetle tego co zobaczyliście państwo powyżej naprawdę Jurkowi Owsiakowi chodzi o dobro pacjentów?

Pozostawiamy pod rozwagę. Tego typu historie trzeba przypominać