Uwaga: Nowy obowiązek dla kierowców! Za brak tej rzeczy czekają wysokie kary

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nowe prawo wchodzi w życie i każdy kierowca bez wyjątku będzie musiał się dostosować. Wszystko przez nowe wymogi, które polski rząd zafundował kierowcom. Za niestosowanie się do nowych zasad czeka nas wysoka kara. Kierowcy mogą mieć poważne problemy z nowymi wymogami.

Najnowsze doniesienia medialne informują, że został własnie nałożony na kierowców obowiązek posiadania urządzenia lokalizacyjnego w samochodzie. Wszystko wymusza nowa zasada uwzględniona w nowelizacji ustawy o drogach. Prezydent Andrzej Duda już zdążył ją podpisać więc na dniach powinna wejść w życie. Od tej pory będą nowe, nowoczesne zasady pobierania opłat za przejazdy polskimi drogami krajowymi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Fronczewski przeżywa koszmar. Smutne doniesienia o aktorze

„Od tej pory opłatami drogowymi będzie zajmował się szef Krajowej Administracji Skarbowej, który przejmie to zadanie od Generalnego Inspektora Transportu Drogowego.”- donoszą portale Pikio i Interia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kierowcy będą zobowiązani zamontować w swoich samochodach lokalizatory, które będą wskazywały dokładne miejsce w jakim pojazd się akurat znajduje. Według pomysłodawcy ma to na celu ułatwienie pobierania opłat za przejazdy płatnymi odcinkami dróg, których w Polsce jest na ten moment około czterech tysięcy.

Nowy obowiązek dla każdego kierowcy

Nie dostosowanie się do nowych zasad skutkować będzie wysokimi karami od 500 do 1500 zł. Dlatego już teraz wielu kierowców powinno zacząć organizować montaż podobnych urządzeń w swoich pojazdach.

Zobacz również: Poważne zagrożenie stało się faktem. Polacy masowo dostają SMS’y z rządowej agencji

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Urządzenia które się do tego kwalifikują to również smartfony i tablety, dlatego będzie w tym przypadku konieczna jedynie odpowiednia aplikacja.

Zobacz także: Potrzebujesz pomocy prawnej? Adwokat Warszawa

„Celem ustawy jest zmiana dotychczasowego systemu poboru opłaty elektronicznej za przejazd po drogach krajowych. Szef Krajowej Administracji Skarbowej przejmie od Głównego Inspektora Transportu Drogowego kompetencję do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po drogach krajowych oraz opłaty za przejazd autostradą a także utworzy System Poboru Opłaty Elektronicznej KAS, służący poborowi tych opłat” – czytamy w informacji.

Zasady zostaną wprowadzone jeszcze w te wakacje.

W trakcie rejestracji, osoba jej dokonująca będzie musiała podać:

– imię i nazwisko lub nazwę właściciela, posiadacza albo użytkownika pojazdu, adres zamieszkania lub adres jego siedziby;

– numer PESEL, numer identyfikacji podatkowej albo inny numer identyfikacyjny,za pomocą którego właściciel, posiadacz albo użytkownik pojazdu jest zidentyfikowany na potrzeby podatku od towarów i usług;

– dane pojazdu samochodowego (numer rejestracyjny, markę, model, rok produkcji, pojemność skokową silnika i maksymalną moc netto silnika oraz numer VIN).

Nowy system ma dotyczyć przejazdów po płatnych odcinkach dróg (obecnie niespełna 4 tys. km) i pojazdów, które będą podlegały obowiązkowi opłaty. Po opuszczeniu odcinka autostrady czy drogi płatnej – dane pojazdu nie będą przetwarzane.

Zobacz też:

PKW podjęła decyzję ws wyborów w ostatniej chwili! Jest oficjalny komunikat

Siostra Morawieckiego ujawniła prawdę! Udzieliła wywiadu

Tak teraz wygląda grób Czesława Niemena. Wszystko 17 lat po śmierci

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →