W Szwecji płoną samochody. Policjanci się boją, rząd umywa ręce!

Czyżby to była nowa rozrywka dla “znudzonych i szykanowanych przez Europejczyków” uchodźców? Może to sposób na zwrócenie uwagi na swoje problemy i zaznaczenie obecności? W lipcu nie było dnia że nie płonął jakiś samochód. Podpalają je imigranci. Do zdarzeń dochodzi głównie w okolicach Malmo (Szwecja), w miejscach, które skupiają najwięcej “azylantów”.

Podpalenia mają miejsce głównie w dzielnicy Malmo, Rosengard. Tylko w sierpniu spłonęło tam 48 samochodów, w lipcu i czerwcu – około 60. Z problemem boryka się również Sztokholm. Oba te miasta znane są z tego, że posiadają strefy, do których policja się nie zapuszcza – boją się.

„Liczba podpaleń samochodów jest znacznie większa niż ta, która występowała normalnie. To bardzo niepokojący trend” – powiedział dla “Svenska Dagbladet”, Ulf Nilsson z Południowej Służby Ratowniczej.

Eva Carin Beatrice Ask, była minister sprawiedliwości nawołuje rząd i służby do podjęcia zdecydowanych działań. Policjanci mają związane ręce. Nie są w stanie okreslić sprawców aktów wandalizmu w związku  tym imigranci pozostają bezkarni. Nikt nikogo nie wyda, a każda próba przeprowadzenia śledztwa w “gettach” kończy się fiaskiem. Większość funkcjonariuszy nawet nie próbuje wchodzić na tereny okupowane przez imigrantów. Ze strachu i w obawie o własne życie. Panuje tam inne prawo. To jak państwo w państwie.

„W krótkim czasie spaliło się wiele samochodów. Nie wiemy, czym jest to spowodowane. Nie doszło do żadnych większych rozruchów społecznych” – podaje agencja ELTA powtarzając słowa jednego z funkcjonariuszy.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.