Wyciekło nagranie z szatni po meczu. Tak zachowywał się Probierz (wideo)

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Już po emocjonującym meczu, w którym reprezentacja Polski zremisowała na PGE Narodowym z Czechami. Niestety remis spowodował, że droga do awansu na Euro 2024 została zamknięta. Gra Polaków miała swoje dobre i złe strony. O tym jak odbiera te grę Probierz świadczyć może przemowa jaką wygłosił po zakończeniu spotkania. Film uwieczniono we vlogu opublikowanym przez Łączy nas piłka.

Sytuacja Biało-Czerwonych jest niezbyt wesoła, musieli jednak wygrać na PGE Narodowym i liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w starciu Mołdawii i Czech w poniedziałek, by uzyskać bezpośredni awans. Tak się jednak nie stało. Podopieczni Michała Probierza zremisowali z zespołem prowadzonym przez Jaroslava Silhavy’ego. Polska reprezentacja po raz kolejny zawiodła, jednak ale z pomeczowego wywiadu Michała Probierza dla TVP Sport wynika, że trener jest zadowolony z podejścia swoich zawodników do meczu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Pokazaliśmy charakter, walczyliśmy o każdą piłkę, płynnie przechodziliśmy w pressingu” – stwierdził.

Trener wyliczył też mankamenty w grze swojego zespołu, zwracając uwagę na to, że ten „zaspał” przy stałym fragmencie gry, co bezlitośnie wykorzystali rywale. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Dzisiaj tym spotkaniem pokazaliśmy, że ten zespół może grać dobrze. Pokazaliśmy, że potrafimy agresywnie grać, wygrywać pojedynki 1 na 1. Gdzieś tam brakowało nam tego wykończenia w jednej czy drugiej akcji. Za mało oddajemy strzałów. To jest nasz problem, że chcemy z tą piłką do bramki wjechać. Możemy tylko żałować, że tego spotkania nie wygraliśmy” – dodawał

Michał Probierz nagrany w szatni Polaków

Kilkadziesiąt godzin po meczu w internacie pojawiło się nagranie z szatni Polaków. Pokazano między innymi przemowę Probierza w przerwie spotkania, gdy Polacy prowadzili 1:0 po bramce Jakuba Piotrowskiego.

Dalej takie samo granie, nie ma wycofywania się, nie ma czegoś takiego, że chcemy bronić wynik. Dalej musimy szukać możliwości, iść do pressingu, dobrze wykonywać stałe fragmenty gry. Dalej panowie!” – motywował swoich zawodników.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Po zmianie stron jednak wszystko się zmieniło, a Polacy stracili przewagę. Mimo to selekcjoner „Biało-Czerwonych” starał się podtrzymać swoich podopiecznych na duchu, de facto powtarzając to, co mówił w pomeczowym wywiadzie. 

„Nie ma się co rozczulać, to już jest przeszłość. Nie umiemy jeszcze wykańczać, dograć, dopracujemy też stałe fragmenty gry i głowy do góry. Jeden za drugiego zapierdziela, bo naprawdę jest na czym budować. Potraficie grać, pokazaliście to na treningach i dzisaij na meczu” – mówił do zawodników.

Probierz przypomniał też o barażach, dzięki którym Polacy mogą awansować na Euro 2024. „Zespół jest dobry, trzeba jeszcze się tylko scalić i jeszcze więcej od siebie dać. Brawo, jestem dumny z tego, co pokazaliście na boisku” – podsumował. Przed reprezentacją Polski jeszcze ostatni mecz w sezonie. We wtorek 21 listopada o godz. 20:45 „Biało-Czerwoni” podejmą w spotkaniu towarzyskim Łotwę.


window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →