Nie żyje młody mistrz kraju. Zabił go koronawirus

Bułgarski Zapaśnik i były mistrz kraju, Nikołaj Szterew nie żyje, zmarł przez koronawirusa, miał jedynie 33 lata, był synem legendy zapasów Simeona Szterewa.

Nikołaj Szterew trafił w ciężkim stanie do szpitala już 19 czerwca, 33 letni zapaśnik i były bułgarski mistrz kraju zaraziła się koronawirusem SARS-Cov-2. Mimo starań lekarzy jego stan się pogorszył i nie udało się go uratować. O jego tragicznej śmierci, w specjalnym oświadczeniu, poinformowała bułgarska federacja zapaśnicza.

Czytaj też: Agnieszka Woźniak-Starak zaskoczyła swoich fanów. Jest niesamowicie utalentowana

Bułgarski Zapaśnik i mistrz kraju, Nikołaj Szterew nie żyje, zmarł przez koronawirusa

Nikołaj pochodził z rodziny zapaśników. Jego ojciec Simeon Szterew to żywa legenda bułgarskich zapasów, był trzykrotnym mistrzem świata, a także brązowym medalistą igrzysk olimpijskich. Jego syn poszedł w jego ślady i także został zapaśnikiem, w swojej zawodniczej karierze został mistrzem kraju. Miało to miejsce w 2018 roku i zdobył on mistrzostwo Bułgarii w wadze do 125 kilogramów. Kilka lat wcześniej, bo w 2011 roku wygrał także duży międzynarodowy turniej im. Dana Kołowa.

Zobacz również: Lech Wałęsa wypunktowany. Zarzucono mu kłamstwo

Jego karierę zakończył jednak skandal. W zeszłym roku wykryto w jego organizmie zakazaną substancję. Za doping Nikołaj został zawieszony w prawach zawodnika na cztery lata.

Do zakażenia miało także dojść u ojca Nikołaja, Simeona, jednak 61-letni były mistrz świata przeszedł chorobą bez żadnych powikłań i powoli dochodzi już do siebie.

Rodzina i bliscy Nikołaja Szterewa są pogrążeni w smutku i żałobie. Nikt nie spodziewał się, że koronawirus może zabrać tak młodego człowieka. Jego śmierć jest też szokiem dla środowiska zapaśniczego w Bułgarii.

„Nikołaj Szterew zmarł zarażony COVID-19. Organizacja „LEVSKI-Sport for All” pragnie wyrazić najszczersze kondolencje dla bliskich i rodziny zmarłego” – napisano na Twitterze bułgarskiej federacji.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Jadwiga Emilewicz potwierdziła informacje dotyczące bonu turystycznego

Zwyrodnialec zastawia śmiertelne pułapki na psy! Koniecznie podaj dalej

Doda w żałobie. Gwiazda przekazała druzgocące wieści

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , , , , , ,
Daniel Wyrzykowski

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →