Jadwiga Emilewicz potwierdziła informacje dotyczące bonu turystycznego

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że Polacy otrzymają w tym roku bon turystyczny. Ma to nastąpić w najbliższym miesiącu.

Rozmowy o przyznaniu obywatelom tak zwanego bonu turystycznego trwają od dłuższego czasu. Sprawa ujrzała światło dziennie w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 i strat jakie w jego wyniku poniosła gospodarka. Żeby ratować rodzimą turystykę na początku rząd zaproponował jednorazową dopłatę do wakacji spędzonych w kraju w wysokości 1000 zł dla osób zatrudnionych na umowę o pracę.

Czytaj też: Zwyrodnialec zastawia śmiertelne pułapki na psy! Koniecznie podaj dalej

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że Polacy otrzymają bon turystyczny

Od tego czasu kwota i sposób przyznawania uległy zmianie. Obecnie jest to 500 złotych i dostać mogą jej tylko dzieci do 18 roku życia. Zastanawiano się też nad pomysłem, żeby bon turystyczny wręczać też emerytom. Teraz dotarły do nas nowe informacje na ten temat.

Zobacz również: Doda w żałobie. Gwiazda przekazała druzgocące wieści

Na razie poprawka ustawy bonie turystycznym (teraz miałby trafić również do emerytów i rencistów) czeka na głosowanie w senacie, jednak kiedy zacznie być on wypłacany? Na to pytanie postanowiła w jednym z ostatnich wywiadów odpowiedzieć wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz mówi kiedy bon turystyczny trafi do obywateli

„Systemy informatyczne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Polskiej Organizacji Turystycznej kończą się modelować. Na roboczo zakładaliśmy, że pierwsze płatności będzie można realizować 26 lipca, a zatem zakładając, że bon jutro-pojutrze będzie przyjęty przez Sejm, a następnie niezwłocznie podpisany przez pana prezydenta, to już pod koniec lipca będziemy mogli skorzystać z bonu” – stwierdziła wicepremier Jadwiga Emilewicz.

500 złotowy bon turystyczny będzie przysługiwał tylko rodzinom dzieci , na które pobierane jest już 500+. Nie będzie go można wymienić na pieniądze, ani inne środki płatnicze. Bon musi zostać wykorzystany na terenie Polski.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Najnowsze wieści o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Wiadomości przekazał syn

Jackowski przepowiedział co się stanie z Andrzejem Dudą. Szokujące słowa

To już potwierdzone. Kubica kolejny raz zasiądzie w bolidzie F1

, , , ,
Daniel Wyrzykowski

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →