Pilne: Zamieszki na Białorusi. Są ofiary. Dantejskie sceny na ulicach (wideo)
Białoruś wybory prezydenckie: Zamieszki w Mińsku niezadowoleni wyborcy wyszli na ulice, Twitter podaje, że są ofiary śmiertelne. Screen YouTube

Białoruś wybory prezydenckie: Zamieszki w Mińsku, niezadowoleni wyborcy wyszli na ulice, jeden z użytkowników serwisu Twitter podaje, że są ofiary śmiertelne.

W stolicy Białorusi Mińsku po zakończonych wyborach prezydenckich wybuchły zamieszki. Niezadowoleni z wyników wyborów obywatele wyszli w proteście na ulice i doszło tam do starć z milicją. Telewizja Biełsat podała, że podczas walk mogła zginąć jedna osoba. Tę informację potwierdza także Centrum Wiesna i zaznacza także, że zatrzymano już 120 demonstrantów. Strona rządowa jak na razie nie potwierdza tych informacji. Telewizja Biełsat powołuje się w tym wypadku na białoruskich blogerów, którzy mieli brać udział w protestach.

Czytaj też: Koszmar Wojciechowskiej! Została okrutnie wykorzystana. Będzie wojna

Białoruś: Zamieszki po wyborach prezydenckich, na Twitter podają, że są ofiary śmiertelne

Telewizja podaje także, że milicja jadąc ciężarówką miała taranować demonstrantów, na nagraniu poniżej widać ten przerażający moment, ucierpiała w nim przynajmniej jedna osoba, jednak jej stan zdrowia w tym momencie nie jest znany. Inne media informują, że jedna z uczestniczek zamieszek odniosła rany głowy po postrzale milicyjną gumową kulą.

Zobacz również: Na „Mamrocie” zbija fortunę! Jej sklep znają wszyscy Polacy. Poznajcie Panią Krysię

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
https://twitter.com/_adudko_/status/1292598441525223426?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1292598441525223426%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Ffakty.interia.pl%2Fswiat%2Fnews-zamieszki-na-bialorusi-centrum-wiasna-zginela-co-najmniej-jenId4661401

Ofiarą śmiertelną ma być Białorusin na co dzień mieszkający w Polsce, w Gdańsku, do kraju wrócił tylko po to żeby wziąć udział w wyborach prezydenckich. Następnie po wynikach sondażowych exit poll miał dołączyć do demonstrantów protestujących w Mińsku.

„Dwóch młodych mężczyzn zostało rannych w pobliżu Narodowego Teatru Opery i Baletu. Jeden z nich doznał obrażeń brzucha, a drugi – nóg. Prawdopodobnie był to efekt wybuchu granatu hukowego w bezpośredniej bliskości protestujących” – podaje następnie Biełsat.

Białoruś wybory: Według sondażu exit poll wygrał Łukaszenka, po tych wynikach wybuchły zamieszki

Według badania sondażowego exit poll obecny prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka zwyciężył w wyborach z wynikiem 79,7 proc. głosów, jego kontrkandydatka Swiatłana Cichanouska uzyskała jedynie 6,8 proc. głosów wyborców.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Źródło: Twitter

Polecamy także:

Wałęsa wygadał się w TVN o współpracy z SB? Opozycja zamarła (wideo)

Tak wygląda prawie 20 lat młodsza żona Jackowskiego! Ciężko oderwać wzrok

Dziennikarz TVN zjechany przez aktywistę LGBT! Nic dziwniejszego już dziś nie zobaczycie (wideo)