To on skazał Tomasza Komendę jako pierwszy. Kim jest sędzia Mariusz Wiązek?

Kim jest sędzia Mariusz Wiązek, który skazał Komendę na wiele lat więzienia? Tomasz Komenda zmarł po ciężkiej chorobie. Jego pogrzeb odbył się w poniedziałek 26 lutego we Wrocławiu. Za niesłuszne skazanie otrzymał rekordowe odszkodowanie za lata spędzone za kratami. Czy wydający wyrok poniósł konsekwencje? Oto kto skazał Tomasza Komendę.

Sędzia Mariusz Wiązek, po raz pierwszy skazał Tomasza Komendę na wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Na jaw wyszło, że od ponad 19 lat jest on ważnym członkiem wrocławskiego oddziału stowarzyszenia „Iustitia” wywołującego sporo kontrowersji, ze względu na swój upolityczniony charakter.

Kim jest sędzia Mariusz Wiązek, który skazał Komendę na wiele lat więzienia?

Sędzia Mariusz Wiązek w stowarzyszeniu „Iustitia” pełni ważną funkcję statutową, czyli Komisarza Oddziału. warto nadmienić, że ten kto skazał Tomasza Komendę na karę wieloletniego pozbawienia wolności nadal orzeka w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu.

Mariusz Wiązek był w składzie który w 2003 roku skazał Tomasza Komendę za gwałt ze szczególnym okrucieństwem.

Główny dowód, na którym oparł się sąd, to opinia traseologiczna potwierdzająca, że ślady zębów na ciele ofiary to odcisk zębów Tomasza K. Ta kwestia była analizowana wyjątkowo szczegółowo. Biegły, który wydał opinię, był wzywany do sądu wiele razy, aby rozwiać nasuwające się ciągle wątpliwości – uzasadnił sędzia Mariusz Wiązek. Słowa uzasadnienia przytoczył serwis internetowy WP.pl

Kim jest sędzia Mariusz Wiązek, który skazał Komendę na wiele lat więzienia? Tomasz Komenda niedawno otrzymał decyzję o wypłacie odszkodowania

Po 18 latach spędzonych w więzieniu, Tomasz Komenda wyszedł na wolność. Niestety dalsze jego losy nie układały się tak jakby sobie tego wymarzył. Początkowe szczęście jakie mu sprzyjało, szybko obróciło się w popiół.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Najpierw poznał kobietę swojego życia, urodził mu się syn. Później media donosiły o problemach Tomasza Komendy. Podobno miał być agresywny i nie radził sobie w otaczającym go świecie. Ostatecznie odciął się od rodziny. Jego matka nie mogła tego przeżyć. Najgorsze jednak miało dopiero nadejść. Rak płuc – to ten wyrok zakończył życie Tomasza Komendy.

Na pogrzebie mężczyzny były tłumy. Jego historia i chęć walki o lepsze życie pozostaną na zawsze w sercach Polaków.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: