Wojsko i policja na ulicach: „Stosuj się do poleceń służb”

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wygenerowało alert RCB do Polaków w związku z wydarzeniami 15 i 16 listopada. Treść SMSa mogła wywołać poruszenie, niezwykle ważnym jest aby stosować się do zaleceń. Dotyczy to konkretnego regionu.

SMS z komunikatem RCB był już rozsyłany we wtorek 14 listopada. Tym razem jednak nie chodziło o pogodę, a o coś dużo poważniejszego. Alert RCB informował, że na ulicach pojawi się wojsko w powiecie pruszkowskim w województwie mazowieckim. Wiadomość, jaką RCB rozesłało do mieszkańców tego regionu, może być zdecydowanie niepokojąca.

Manewry obronne, wysłano alert RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło alert w związku z ćwiczeniami wojska jakie zaplanowano na ten czas. Manewry odbędą się w środę 15 listopada oraz czwartek 16 listopada.

– Uwaga! 15 i 16.11 w powiecie pruszkowskim odbędzie się ćwiczenie obronne z użyciem pirotechniki (huk i dym). Zachowaj spokój! Stosuj się do poleceń służb – napisano w alercie RCB. Treść wiadomości opublikowano również w serwisie „X”.

RCB zapewniło, że przebywające na terenie, gdzie odbywają się ćwiczenia wojskowe z użyciem pirotechniki nie mają powodów do obaw. Jednakże należy absolutnie i bezwzględnie słuchać poleceń mundurowych i stosować się do wskazówek jeżeli takie wystąpią.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W okolicy manewrów obronnych zaplanowano patrole wojskowe mające czuwać nad bezpieczeństwem cywilów. Do akcji zabezpieczającej ćwiczenia wojskowe dołączy również straż pożarna praz policja.

Zobacz także:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});