Duży wzrost ilości zakażonych w Polsce- nowe dane
Wiadomość z ostatniej chwili, to już 5 ofiara koronawirusa w Polsce. Sytuacja się zaognia, wirus zaczyna się rozprzestrzeniać w naszym kraju.

Koronawirus w Polsce, nowe dane na poniedziałek godzina 6:30 rano: W niedzielę po godzinie 21:00 potwierdzono nowe przypadki zarażenia COVID-19, nastąpił duży wzrost ilości zakażonych osób, obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

Zobacz również: Tak wyglądała konwencja wyborcza Bosaka. Przecierali oczy ze zdumienia

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie, tylko w niedzielę podano nowe dane o 12 przypadkach osób z COVID-19. Na ten moment w Polsce mamy 150 (STAN NA GODZINĘ 9.01) przypadków zachorowań, 3 osoby zmarły.

Koronawirus w Polsce: nowe dane

Nowe przypadki zakażeń koronwirusem potwierdzono w woj. dolnośląskiem (Wrocław), woj. zachodniopomorskim (Szczecin), woj. śląskim (Bytom, Zawiercie), woj. łódzkim (Łódź), woj. lubelskim (Biłgoraj), woj. mazowieckim oraz lubuskim.

Czytaj też: Adam Małysz na kwarantannie: „Sytuacja jest poważna”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Resort zdrowia przekazał, że wszyscy pacjenci są w stanie dobrym.

„W związku z koronawirusem hospitalizowanych jest obecnie 768 osób, 7535 objętych jest kwarantanną, a 25 tys. 816 nadzorem epidemiologicznym”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Czytaj także: Wieniawa przerażona i zapłakana. Jej relacja wstrząsnęła fanami

Kwarantanna i obserwacja. Co to oznacza?

Hospitalizacja nie jest jednoznaczna ze stwierdzeniem u danej osoby wirusa COVID-19. Wiele z tych osób przebywa w szpitalach gdyż posiada objawy grypowe. Jednakże dopiero po wynikach testu będzie można jednoznacznie stwierdzić czy mamy do czynienia z koronawirusem.

Osoby przechodzące kwarantannę, to osoby zdrowe, które miały kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zarażenie koronawirusem.

Zazwyczaj kwarantanny odbywają się w domach, trwają 2 tygodnie licząc od ostatniego kontaktu z osobą zarażoną lub podejrzaną o zakażenie COVID-19.

Osoby objęte kwarantanną mają kompletny zakaz wychodzenia z domu, nawet z psem na spacer, do sklepu czy lekarza. Wydano również zakaz odwiedzania takiej osoby przez kogokolwiek z obawy przed możliwością zarażenia.

Zobacz również: Pilna decyzja UE w związku z koronawirusem

Pierwszy przypadek koronawirusa został potwierdzony 4 marca w Zielonej Górze. Pierwsza ofiara COVID-19 zmarła 12 marca, była to 57-letnia kobieta, przebywająca w poznańskim szpitalu. 13 marca we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna. 14 marca, w szpitalu w Lublinie, zmarł 66-letni mężczyzna.

Koronawirus w Polsce, nowe dane: Nowe przypadki zarażenia covid-19, nastapił duzy wzrost ilości zakażonych, obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego
Koronawirus w Polsce, nowe dane: Nowe przypadki zarażenia covid-19, nastapił duzy wzrost ilości zakażonych, obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego

Źródło: Interia

Polecamy także:

Załamanie pogody: potężne dwucyfrowe mrozy i śnieg

Wideo z Mediolanu ukazuje ponurą prawdę. Tak Włochy walczą z pandemią

Stan Zagrożenia Epidemiologicznego w Polsce: Co to oznacza?

To może Cię również zainteresować:

Śmierć Królikowskiego zmieniła ich życie: rodzina przeżywa koszmar

Ibisz ogłosił przerażające wieści na żywo. Polały się łzy

Tak wygląda kwarantanna we Włoszech. Nagranie podbija sieć