Asteroida uderzy w Ziemię już w tą niedzielę. NASA zabrała głos

Udostępnij:

W sieci zaczęła się rozprzestrzeniać teoria głosząca, że Ziemi zagraża asteroida 2002 NT7, przed którą ostrzegała nawet agencja kosmiczna NASA. Według internetowej plotki, do kolizji asteroidy z Ziemią może dojść pod koniec stycznia lub na początku lutego.

Asteroida 2002 NT7 to obiekt z grupy Apolla, który został po raz pierwszy zaobserwowany w 2002 roku. Zaklasyfikowano ją jako obiekt NEO (ang. Near Earth Object), czyli taki, który może zagrozić naszej planecie. Wtedy właśnie 2002 NT7 zyskała 0,06 punktów w skali Palermo, która potwierdza szansę na zderzenie. 

Ponieważ plotka na temat rzekomego zderzenia asteroidy z Ziemią zaczęła się ostatnio gwałtownie rozprzestrzeniać, NASA odniosła się do swoich wcześniejszych przewidywań. Poinformowano, że po zebraniu większej ilości danych udało się lepiej przewidzieć orbitę planetoidy. 

Na podstawie pierwszych danych ustalono, że potencjalnie niebezpieczny moment to 13 stycznia 2019 roku. Według najnowszych informacji, asteroida 2002 NT7 ma około 1,5 kilometra średnicy i porusza się z prędkością 28 kilometrów na sekundę. W perygeum, czyli punkcie orbity najbliższym Ziemi, asteroida powinna się znaleźć właśnie 13 stycznia. Jednak będzie wtedy bardzo daleko od nas, bo aż 60 mln km. To dalej niż Mars!

Mimo to nie brakuje opinii, że NASA tuszuje nadciągające kłopoty, zdając sobie sprawę z tego, że wiedza o nadciągającej zagładzie spowodowałaby masową panikę i wielką anarchię. Zdaniem zwolenników teorii spiskowych, aby tego uniknąć, zastosowano dezinformację. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonamy się już w ciągu najbliższych tygodni.

1 thought on “Asteroida uderzy w Ziemię już w tą niedzielę. NASA zabrała głos

  1. Jeśli nie jest znana trajektoria meteorytu to winna być jak najszybciej odczytana ponieważ taka wielkość ciała niebieskiego jest niebywale niebezpieczna.O ile informacja jest wiarygodna to przy trajektorii kolizyjnej meteorytu to w połowie dnia 15 stycznia 2019 roku nastąpi zderzenie z ziemią.Nie jest istotne miejsce w którym meteoryt spadnie gdyż rozmiary jakie posiada spowoduje takie zniszczenia które można opisać stosując przykład z historii z prawnej nomenklatury można nazwać korzystaniem z precedensu.Zbliżona przyjąć można katastrofa wydarzyła się kilka milionów lat temu na kontynencie Azjatyckim w Tajdze.Przyjmuje się iż wówczas zaciemnienie słońca co za tym idzie ochłodzenie co spowodowały na przykład wyginięcie Dinozaurów oraz zmianę ustawienia kąta obrotu Ziemi w okół Słońca.A taki fakt zapewne spowodował zmiany klimatyczne na stałe na Ziemi.Wracając do obecnej sytuacji wystąpić może podobnie zapylenie atmosfery co spowoduje radykalne ochłodzenie.Natomiast energia jaka wyzwoli się podczas zderzenia zmieni kąt nachylenia czyli ustawienia kątowego obrotu Ziemi wokół Słońca.A wówczas może na przykład Grenlandia stać się ponownie zielona a bieguny zimna zmienia położenie.Reasumując oby nie zaistniała taka wersja wydarzeń.Właściwie nie ma dokąd uciekać gdyż trudno właściwie wybrać bezpieczny cel podróży.Co mogę zasugerować to na kilka lat opuścić Ziemię.Miłego dnia.CREO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *