Europa w szoku. Morawiecki ujawnił fakty o Polsce, które zatajano latami!

Udostępnij:
Te słowa nie mogły nie wstrząsnąć Polską i Europą! Mateusz Morawiecki ujawnił fakty dotyczące naszego państwa, które mrożą krew w żyłach. Tego nie odważył się powiedzieć nikt po 1989 roku.

Premier nie przebiera w słowach i składa odważne deklaracje.

Morawiecki gdy został premierem, zszokował wszystkich deklaracją o chęci rechrystianizacji Europy. Już to było niepokojącym sygnałem dla wrogich Polsce polityków.

Ponadto prezes PiS Jarosław Kaczyński, który bez wątpienia podjął decyzję o awansie Morawieckiego, mówi dziś o walce z wrogami Polski. To jasna deklaracja: Polska nie da sobą sterować.

Z kolei Mateusz Morawiecki powiedział wprost o naprawdę szokujących rzeczach. Dotąd mówili o tym tylko zwykli obywatele, gdzieś w mediach społecznościowych. Dziś polski rząd przyznaje to oficjalnie.

– Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy” – powiedział Morawiecki cytując jednego z komentatorów Bloomberga. Ponadto wyjaśnił, skąd tak słaba kondycja naszej rodzimej gospodarki podczas wieloletnich rządów lewicy i neoliberałów.

– Szereg przedsiębiorstw przeszło w sposób grabieżczy w ręce prywatne, które też nie potrafiły wielu firm rozwinąć i one zostawały w stadium upadku w bankructwie, a często też powodowały, że było to zwykłe przejęcie udziału w rynku przez firmy zagraniczne. […] Wpadliśmy w sidła neoliberalne konsensusu waszyngtońskiego, w sidła nomenklatury, postkomuny i różnego rodzaju łobuzów budujących niekorzystny system dla polskiego społeczeństwa – przekazał premier.

Premier jest jednak przekonany, że krok po kroku, nasz kraj może odzyskać podmiotowość. To jest właśnie główne zadanie Morawieckiego.

– Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości – dodał premier Morawiecki.

Taka wypowiedź Mateusza Morawieckiego to ewenement, bowiem żaden z poprzednich premierów III RP czy państw sąsiednich, nie mówił tak bezpośrednio o zewnętrznych wpływach na funkcjonowanie państwa.

4 thoughts on “Europa w szoku. Morawiecki ujawnił fakty o Polsce, które zatajano latami!

  1. wreszcie mowi sie wprost bez zawoleowanych slowek i zlotoustego premiera Tuska, moze dotrze do zachodnich prominentow, rozjasnieja twarde glowy klamcow, lichwiarzy, nieudacznikow i nieuczciwych “przedsiebiorcow”.

  2. Tak to prawda że Przez Pseudo polaków i sprzedawczyków Polski jesteśmy Słabi , Ale za zdrade Polski powinni ponieś surową konsekwencjię , Bo Polska To Ludzie to My , Co nazywa sie Polska ,,A za obrażanie i zdrade powinno sie karac !!

  3. Mazowiecki a może wsłuchasz się w społeczeństwo i zgodnie z prawem międzynarodowym. Unieważnisz podpisanie Traktatu Lizbońskiego, wejście do UE poddając Polskę terrorowi.
    Przypomnisz sobie po dwudziestu latach tę propozycję. Prawdopodobnie, goły i wesoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *