Damięcki atakuje PiS, ale zapomniał kim był jego ojciec? Sam się przyznał

Mateusz Damięcki zasłynął w ostatnim czasie z ataków na rząd PiS oraz prezesa rządzącego ugrupowania, którym jest Jarosław Kaczyński. Mało kto jednak pamięta, że rodzina Damięckiego ma w swojej historii bardzo nieprzyjemny incydent związany z przeszłością jego ojca.

W 2007 roku do opinii publicznej dostała się informacja mówiąca, że Maciej Damięcki (ojciec Mateusza Damięckiego) był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa. Aktor miał donosić przede wszystkim na swoich kolegów z pracy. Na liście znaleźli się między innymi Marek Kondrat, Piotr Fronczewski oraz Daniel Olbrychski.

Czytaj też: Nie żyje gwiazda polskiej muzyki. Miliony Polaków we łzach

Mateusz Damięcki od pewnego czasu bardzo mocno zaangażował się w bieżące sprawy polityczne w Polsce. Syn Macieja Damięckiego w szczególny sposób w ostatnim czasie atakuje prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

Mateusz Damięcki i ataki na rząd PiS

W ostatniej wypowiedzi aktor nawiązał do sukcesu, którym jego zdaniem był okrągły stół. Przy tej okazji warto jednak wspomnieć o przeszłości jego ojca w PRL. W 2007 roku okazało się, że Maciej Damięcki był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa. Swoją współpracę miał zerwać dopiero w 1989 roku.

Zobacz również: Angelina Jolie umiera? Szokujące doniesienia mediów!

Tak podpisałem, to był 1973 rok. Ja, że tak powiem, wtedy mocno używałem alkoholu. Po pijanemu w nocy uderzyłem samochodem marki trabant w tramwaj. Dostałem mandat, koszt uszkodzenia tramwaju wyniósł osiemdziesiąt kilka złotych, zresztą zapłaciłem. Natomiast zabrano mi prawo jazdy. Po tym fakcie byłem bardzo zgnębiony i przerażony. Zgłosił się do mnie jakiś pan, że on może mi załatwić oddanie prawa jazdy. Poszedłem na to. – mówił Maciej Damięcki.

Aktor stwierdził również wówczas, że nie szkodził swoim kolegom.

Co ja mogłem powiedzieć złego na temat Kondrata, Olbrychskiego czy na temat innych ludzi (…), koleżeńskie stosunki nas łączyły i to jest tyle. Naprawdę sam nic o nich nie pisałem. Dzwoniłem do dyrektora Holoubka, powiedział żebym się nie przejmował, bo są różne sposoby, żeby włożyć w usta jakieś wiadomościdodał aktor.

Mateusz Damięcki zasłynął w ostatnim czasie z ataków na rząd PiS oraz prezesa rządzącego ugrupowania, którym jest Jarosław Kaczyński.
Mateusz Damięcki zasłynął w ostatnim czasie z ataków na rząd PiS oraz prezesa rządzącego ugrupowania, którym jest Jarosław Kaczyński. Screen YouTube

Źródło: wp

Zobacz również:

Szumowski o powrocie obostrzeń i kwarantanny. Decyzja zapadła

Koszmar Wojciechowskiej! Została okrutnie wykorzystana. Będzie wojna

Okropne wieści o Królikowskim! Bardzo smutne

, , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →