Ireneusz Raś jednym wywiadem pogrążył właśnie PO i Strajk Kobiet. Co tu się stało?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ireneusz Raś udzielił wywiadu podczas którego padło kilka niewygodnych zdań między innymi poruszone zostały tematy takie jak Strajk Kobiet i przyszłość PO.

Czytaj również: Owsiak zaatakowany przez Spurek. Co za obłęd!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W jednej ze swoich wypowiedzi w opinii wielu osób, które wywiad słyszały Ireneusz Raś zwyczajnie pogrążył swoje ugrupowanie potwierdzając, że Platforma do końca nie wie co należy robić i w jaką stronę podążać.

Nie ukrywam, że dyskusja jest dość dynamiczna w Platformie. Ona w ostatnim czasie przyspiesza. Wszystkie środowiska, które tworzą PO, wszyscy politycy zastanawiają się nad tożsamością PO. Trudno, żeby zabrakło głosów konserwatystów i powiem szczerze: konserwatyści nie chcą być kwiatkiem do kożucha„— mówił Ireneusz Raś komentując PO w kontekście ostatnich wydarzeń.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ireneusz Raś z PO o tym czym dla partii jest Strajk Kobiet i co wnosi

Zapytano posła o to co sądzi o postulatach proaborcyjnych jakie wykrzykiwane są na protestach (Strajk Kobiet), Ireneusz Raś odpowiedział z pełną stanowczością.

Czytaj też: Marta Lempart: „To oczywiste, że aborcja będzie w Polsce legalna”

Uważam, że to co zrobiło Prawo i Sprawiedliwość, ta cyniczna gra aborcją jest niedopuszczalna. Również ze względu na zasady i wartości, które wyznaje grupa konserwatystów, nie tylko Platformy. Uważam, że wkurzenie kobiet w wyniku akcji politycznej PiS-u, to jest wkurzenie, które ja rozumiem (…) Jeśli moja partia powiedziałaby, że aborcja na życzenie jest ok, to mnie w takiej partii nie będzie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

-odpowiedział dość zaskakująco Ireneusz Raś.

Dalej poseł przekonywał że zdecydowana większość członków PO jest przeciwko radykalnym rozwiązaniom jakie proponuje Strajk Kobiet.

Raś o Szykownie Hołowni

Poseł Ireneusz Raś odpowiedział również na pytania dotyczące tego jak Szymon Hołownia obecnie przejmuje kolejnych posłów Platformy Obywatelskiej. Wspomniał również dawne czasy w partii PO

Ja wciąż w nią wierzę. Wierzę, że PO może zawrócić do tego, czym była, bo to przynosiło efekt w postaci siedmiu zwycięstw. To mocne centrum z dwoma skrzydłami – i tym liberalnym i tym konserwatywnym dobrze Polsce służyło.” – mówił Ireneusz Raś

Co do przejmowania posłów przez Szymona Hołownię odpowiedział następująco:

Według mnie Szymon Hołownia bardzo trafnie wyczuł dzisiaj nastroje Polaków i wie, jak Polacy dokonują dziś wyborów. Przeanalizował to i trochę sięga do tych źródeł Platformy Obywatelskiej sprzed dwudziestu lat. Bo my dzisiaj przecież rozmawiamy w perspektywie naszego jubileuszu.

Ireneusz Raś zapewnił jednak, że nie ma zamiaru przechodzić do Hołowni. Podkreślił, że wciąż wierzy w przywrócenie świetności Platformie Obywatelskiej.

Polecamy również:

Jest decyzja rządu: Obostrzenia przedłużone do 14 lutego

Wielka akcja policji i FBI. Odnaleziono 33 zaginione dzieci

Komorowski o Tusku: „Szkoda by go było na ten kociołek krajowy”

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →