Jurek Owsiak ostro o rządzie. Zaczyna współpracę z opozycją?!

Jurek Owsiak to lider i założyciel organizacji, którą jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP). Owsiak to osoba, która prowadzi zbiórki pieniędzy na sprzęt dla szpitali od 1993 roku. W tym czasie zebrał olbrzymie sumy. Dziś jednak wokół jego organizacji narosło wiele kontrowersji i niejasności. Na dodatek Jurek Owsiak w ostatnim czasie bardzo dużo wypowiada się na tematy czysto polityczne. Kwestię polskiej służby zdrowia można by było Jurkowi jeszcze wybaczyć, lecz martwić może jego bliskie zaangażowanie i identyczna retoryka z politykami opozycji. Podkreślił to w TVN.

Jurek Owsiak (WOŚP) apeluje do premiera, prezydenta i ministra zdrowia w TVN

Czytaj też: Panowie, złapcie się czegoś! Julia Wieniawa pokazała za dużo!

Jurek Owsiak w jednym z wywiadów po 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skierował apel do premiera, prezydenta i ministra zdrowia ws. finansowania lekarzy i polskiej służby zdrowia.

Jurek Owsiak to lider i założyciel organizacji, którą jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP).  Z kolei stacja TVN...
Jerzy Owsiak/ screen YouTube
  • Podczas Finału mówiliśmy też o tym, że brakuje w Polsce 60 tysięcy lekarzy, że brakuje 100 tysięcy pielęgniarek – stwierdził szef WOŚP, który następnie dodał, że:
    To – jak mówił – „jest największy ból”. – To nie pieniądze są tym czynnikiem, który to uleczy. Dzisiaj na konferencji apelowałem: panie premierze, panie ministrze zdrowia, panie prezydencie, jest ostatni moment, aby odbyć obywatelską debatę o stanie opieki zdrowotnej w Polsce. Stąpamy po cienkim lodzie. Boimy się, że sprzęt będzie, ale nie będzie miał kto przy nim stać – podkreślił.

Owsiak dodał również, zw rozmawiał z marszałkiem senatu nt. „czy pomógłby, abyśmy rozpoczęli debatę o polskiej psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej”.

Zobacz również: Panowie lepiej usiądźcie! Bohosiewicz pokazała sporo ciała!

  • Pan marszałek nawet trzech minut się nie zastanawiał. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach skonstruujemy taki właśnie okrągły stół. Mówiąc konkretnie o czymś, będziemy także mówili o polskiej służbie zdrowia. Pewne czynniki są takie same, niezależnie, czy będziemy mówili o psychiatrii, chirurgii czy pediatrii. Systemowo trzeba coś zmienić – powiedział Jurek Owsiak.

Kim jest Jurek Owsiak

Jurek Owsiak to lider i założyciel organizacji, którą jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP). Jej działalność rozpoczęła się w 1993 roku. Wcześniej Jurek Owsiak pracował jako dziennikarz.

POLECAMY:

Szokujące informacje o mordercy Adamowicza! Współwięźniowie przerwali milczenie
Wielka awaria Facebooka obnażyła okrutną prawdę o Grecie Thunberg! I co na to lewica?
Przerażające! Ujawniono ostatnie słowa pilota zestrzelonego samolotu
Szok! Rodzice Pawła Adamowicza zabrali głos
Anna Mucha szczerze o rodzinie! Zdecydowała się w końcu to wyznać!
window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →