Ziobro pogrążył opozycję! Pokazał dokument z 2007. Pozamiatane

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zbigniew Ziobro i Viera Jurova spierają się na temat newralgicznego temu, którym jest przede wszystkim reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz tak zwana ustawa kagańcowa. Władzę Unii Europejskiej nie mają wątpliwości, że reformy wprowadzane w Polsce przez rząd PiS mają na zadaniu zatracie wszelkich barier dzielących władzę wykonawczą i ustawodawczą od władzy sądowniczej. W takiej sytuacji minister sprawiedliwości – Zbigniew Ziobry postanowił wysłać do europejskiej komisarz dowody na to, że dzisiejsi przeciwnicy reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości, byli niegdyś jego zwolennikami.

Polski minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro i europejska komisarz – Viera Jurova spierają się na temat newralgicznego tematu, którym jest reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz tak zwana ustawa kagańcowa. Nie ulega wątpliwości, że temat jest bardzo drażliwy. Mimo wszystko dziś na światło dzienne w całej sprawie wychodzą nowe fakty. Ministerstwo sprawiedliwości dotarło do materiałów, z których jasno wynika, że dzisiejsi politycy opozycji byli w 2007 roku za reformą polskiego wymiaru sprawiedliwości.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zbigniew Ziobro kontra Viera Jurova

Chodzi między innymi o tekst prof. Andrzeja Rzeplińskiego o tytule „Żeby się sędziom chciało chcieć” – opublikowany w 2004 r. w „Gazecie Wyborczej”. Z przytoczonej treści decydujemy się, że:

Media informują o wcale licznych – jak na profesję ludzi o nieskazitelnych charakterach – aferach korupcyjnych, pijanych sędziach w gmachach sądów i pijanych sędziach za kierownicą samochodów, sędziach – sprawcach przestępstw pospolitych. Przede wszystkim co do części tych afer dotychczasowe mechanizmy ustawowe korekcyjne są bezradne wobec siły układu, wobec przejawów demonstrowanej publicznie mentalności oblężonej twierdzy najważniejszych struktur naszego sądownictwa”czytamy również w przytoczonym artykule.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przede wszystkim według informacji PAP – Viera Jurova miała otrzymać również fragment artykułu pt. „Głęboka przebudowa państwa. Projekt programu dla Platformy Obywatelskiej”, autorstwa m.in. Ewy Kopacz, Bronisława Komorowskiego, Marka Biernackiego i również Zbigniewa Chlebowskiego.

Czytaj również: Gwiazda Polsatu nie żyje. Zmarła kilka miesięcy po ślubie

Artykuł dzisiejszej opozycji

 „Podniesienie jakości sądownictwa” znajduje się diagnoza, zgodnie z którą ” przede wszystkim głównym problemem polskiego sądownictwa jest wadliwie działająca Krajowa Rada Sądownictwa, która zamiast stać na straży właściwych wartości konstytucyjnych przede wszystkim zajmuje się ochroną przywilejów korporacyjnych, bez brania pod uwagę wynikających z tego negatywnych skutków dla porządku konstytucyjnego państwa”. – czytamy także w przytoczonym materiale.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czy Unia wprowadzi zapowiadane kroki? Na ten moment czeka przede wszystkim opozycja.

Zbigniew Ziobro i Viera Jurova spierają się na temat, którym jest reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz tak zwana ustawa kagańcowa.
Ziobro vs Jurova/ screen YouTube

Źródło: Telewizja Republika

POLECAMY TAKŻE:

Skandal na gali Oscarów – Kinga Rusin nie wytrzymała. Ostry komentarz

Wypadek szkolnego autobusu w Wielkopolsce! Na miejscu pełno służb

POLECAMY RÓWNIEŻ

Ujawniono raport: Przerażające skutki ataku na bazy USA! Trump kłamał

Ile kosztuje kolacja z Magdą Gessler? Aukcja zakończona – za to możesz mieć dobre auto

Piękne słowa Andrzeja Dudy. Historyczne przemówienie

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →