Pilne: Amerykanie zostali zaatakowani! Terroryści uderzyli

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Atak na bazę USA. Agencja AFP donosi, że organizacja z Somalii Al-Szabab w niedzielę o świcie zaatakowała amerykańsko-kenijską bacę Camp Simba. Według doniesień agencji atak odparto. Jednakże to co głosi Al-Kaida rozmija się z oficjalną wersją. Czy atak, który został uznany za terrorystyczny to odpowiedź na to co zamierza zrobić Donald Trump? Co tam się stało?

„Aktualnie prowadzona jest akcja sił bezpieczeństwa mająca całkowicie wyeliminować zagrożenia” – powiedział cytowany przez AFP przedstawiciel władz lokalnych, Irungu Maczaria.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Zaatakowano lądowisko Manda w Lamu, które przylega do bazy wojskowej, używanej zarówno przez armię kenijską, jak i międzynarodowe siły zbrojne, w tym amerykańskie” – potwierdził szef bazy. Powiedział, że bojownicy usiłowali się dostać do bazy wykorzystując w tym celu pas startowy.

Atak na bazę USA – różne wersje zdarzenia

W niedzielę o świcie przeprowadzono atak na bazę usa (Camp Simba), agencja AFP wskazała organizację Al-Szabab, Donald Trump odpowie na atak terrorystyczny?
W niedzielę o świcie przeprowadzono atak na bazę usa (Camp Simba), agencja AFP wskazała organizację Al-Szabab, Donald Trump odpowie na atak terrorystyczny?

Organizacja Al-Szabab zupełnie inaczej komentuje to wydarzenie. W niedzielnym komunikacie ogłosili, że islamiści z Somalii nie mają nic wspólnego z atakiem na amerykańską bazę. Jako winnych i odpowiedzialnych ataku wskazują mudżahedinów z Brygady Męczenników. Według Al-Szabab to własnie oni mieli o świcie zaatakować bazę Camp Simba w ramach prowadzonej „antyamerykańskiej krucjaty”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jednakże „Z cytowanego przez AFP fragmentu komunikatu dżihadystów wynika, że Al-Szabab wciąż kontroluje niewielki fragment zaatakowanej w niedzielę bazy. Wśród rannych mieliby być żołnierze kenijscy i amerykańscy” – czytamy na portalu interia.pl (PAP)

Dalsza część wszystko tłumaczy, bowiem w komunikacie wyraźnie zaznaczono, że atak na bazę jest wynikiem kampanii prowadzonej przeciwko dalszej, całkowitej judaizacji Jerozolimy.

Odwet i kampania przeciw judaizacji – krwawe ataki

Niedzielny atak miał miejsce dokładnie rok po krwawym zamachu w hotelu Dusit w Nairobi. Wtedy śmierć poniosło aż 21 osób.

Działająca na terenie Somalii islamistyczna organizacja terrorystyczna Al-Szabab często przeprowadza ataki na siły bezpieczeństwa i obiekty wojskowe w Kenii. Usprawiedliwiają się jednak odwetem za militarne zaangażowanie tego kraju w militarne działanie na terenie Somalii.

„Najkrwawszym zamachem w ostatnich latach, którego autorstwo przypisuje się właśnie grupie Al-Szabab. Był przeprowadzony w 2015 r. atak na kampus uniwersytecki w Garissie, w którym zginęło ponad 150 osób” – przypomina portal interia.pl (PAP)

POLECAMY:

Gąsiewska zdradza swój największy sekret! Będziecie w szoku o co chodzi!
Anna Mucha zdradza sekret! Mało kto o tym wie
Szok! Barbara Kurdej Szatan szczerze o kryzysie w małżeństwie
Doda ma konflikt ze Steczkowską?! O co poszło?!
Agnieszka Woźniak-Starak zdradza swoje plany! Będziecie w szoku!
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →