Awantura na antenie TVP Info. To usłyszała cała Polska

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W trakcie programu nadawanego przez TVP Info doszło do konfrontacji między Wandą Nowicką z Lewicy a Bartoszem Kownackim z PiS. Politycy zaangażowali się w dyskusję dotyczącą składania wniosków poselskich. W pewnym momencie Nowicka zareagowała słowami: „Proszę, tutaj nie używać nieprawdziwych informacji i nie snuć fantastycznych opowieści.” Kownacki natomiast, odnosząc się do kwoty wolnej od podatku, oskarżył opozycję o „oszukiwanie wyborców”. Słowna wymiana zdań trwała nieprzerwanie, co zmusiło prowadzącą do interwencji.

Podczas emisji programu na antenie TVP Info gośćmi byli Wanda Nowicka z Lewicy i Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż początkowa część dyskusji między posłami przebiegała spokojnie, gdzie udzielali odpowiedzi na pytania prowadzącej bez zbędnych spięć, atmosfera w studiu uległa zmianie w chwili, gdy Kownacki zaczął się wypowiadać na temat podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz kredytu 0 procent.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Awantura na antenie TVP Info

Zdaniem polityka PiS, jeśli opozycja chce wprowadzić zmiany, powinna przedstawiać konkretne projekty poselskie. Wcześniej Nowicka wielokrotnie podkreślała, że takie wnioski nie powinny być zgłaszane przed sformowaniem nowego rządu.

„Zapewniam panią, że rząd premiera Morawieckiego poprze wasze projekty. Jeśli dojdzie do zmiany rządu, nowa ekipa również może wesprzeć wasze inicjatywy. Jeśli pani tego nie akceptuje, to znaczy, że ten projekt nie istnieje albo nigdy nie powstanie” – oświadczył Kownacki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Podczas odpowiedzi Nowickiej, Kownacki próbował wtrącać się do jej wypowiedzi. „Proszę nie wprowadzać tu dezinformacji i nie snuć fantastycznych opowieści. Przez osiem lat i nawet ten ostatni tydzień rządów pana Morawieckiego nie przyniosą nagłej akceptacji dla projektów opozycji” – ripostowała posłanka Lewicy.

Nowicka vs Kownacki

Odpowiedź Nowickiej szybko spotkała się z reakcją Kownackiego, który oskarżył opozycję o oszukiwanie wyborców. „Nie rząd, a Sejm decyduje. Jeśli Sejm zatwierdzi podwyższenie kwoty wolnej, to się stanie. Oszukaliście wyborców! Będziemy was za to odpowiedzialni” – oznajmił poseł PiS.

Kownacki kontynuował zadając pytanie, czy pierwszym projektem ewentualnego rządu Donalda Tuska będzie podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Odpowiadając na to zarzutem, Nowicka ponownie oskarżyła go o „opowiadanie bajek” i zapytała, kiedy rząd Morawieckiego przedstawi konkretny program. Kownacki twierdził, że program już istnieje w postaci „Dekalogu Polskich Spraw”, ale Nowicka domagała się konkretnych przykładów.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W trakcie wymiany zdań Kownacki podkreślił, że rząd PiS ma plan podniesienia średniego wynagrodzenia do 10 tys. zł w ciągu czterech lat. Nowicka zareagowała, stwierdzając, że przez osiem lat rządów PiS nie udało się podnieść pensji nauczycielom. W wyniku wzajemnych oskarżeń doszło do gorącej wymiany słów, co skłoniło prowadzącą do interwencji, apelując o spokój i reakcje „bez emocji”.

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →