Co to są bliskościowe punkty opieki?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bliskość — wszyscy ludzie wiedzą, że jest to jeden z najważniejszych elementów w naszym życiu. W żaden sposób nie jesteśmy w stanie bez niego funkcjonować. Dorośli powinni postarać się od pierwszych dni życia pokazać dzieciom, jak ważny jest to element naszego życia — bliskość. Może i sami nie będą tego w stanie robić każdego dnia, ale za to mogą wybrać bliskościowe żłobki w Warszawie.

Innowacyjna opieka nad maluchami

Państwowe żłobki wszyscy znają i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie łatwo dostać się do takiego miejsca. Czasem lista oczekujących jest tak długa, że maluch zdąży urosnąć, oczekując na przyjęcie do przedszkola, a do żłobka się nie dostanie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Warto więc spojrzeć na bliskościowe żłobki w Warszawie, które są prywatne. Może i opłata jest w nich nieco większa (naprawdę nieco), ale można być pewnym tego, że maluch nie będzie odczuwał tego, że nie jest otoczony prawidłową opieką. Do tego takie punkty opieki bazują na nowoczesnych metodach opieki, które zapewniają wszechstronny, prawidłowy rozwój dziecka, który oparty jest przede wszystkim na bliskości. Warto głębiej zapoznać się z tematyką bliskości, która gwarantuje maluchom wspaniałą opiekę przez cały dzień.

Dobry żłobek dla dziecka

Bliskościowy żłobek w Warszawie — jak sama nazwa wskazuje — bazuje na bliskości. Na poczuciu bezpieczeństwa. Na zrozumieniu. Na otoczeniu dziecka odpowiednią opieką i na ukierunkowaniu na jego potrzeby. Czasem rodzice są źli, że opiekunowie w placówkach edukacyjnych nie zwracają uwagi na ich dzieci. W takich miejscach nie trzeba się tego obawiać. Ważne jest dziecko jako jedna jednostka, a nie cała grupa społeczna.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Miłość, bliskość, ciepło, empatia, troska i zaangażowanie — oto najważniejsze wartości, jakie wyznają tego typu placówki edukacyjne. Co jest ważne, to fakt, że grupy są bardzo małe, więc pedagodzy mają odpowiednio dużo czasu dla każdego malucha. Nie można również zapomnieć o tym, że ważne są zajęcia, jakie są prowadzone podczas pobytu w żłobku. Ważna jest opieka, ale nie można zapomnieć o innych rzeczach, jakie są ważne dla malucha na tym etapie.

Poznajmy świat

Podczas pobytu w żłobku dzieci będą miały doskonałą szansę do tego, aby w bliższy, lepszy sposób poznać otaczający świat. Opiekunowie zachęcają dzieci do tego, aby nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale również do tego, aby stawiać na własną samodzielność, która będzie tak ważna na kolejnych etapach życia, np. w przedszkolu. Dzieci mają szansę uczestniczyć w różnego rodzaju projektach, dzięki którym będą one miały między innymi okazję do tego, aby rozwinąć swoją kreatywność.

Edukacja poprzez zabawę — tylko dzięki temu wszystkie maluchy nie są w stanie od razu zrazić się do takich placówek. Co więcej, pewne czynności stają się dla nich czymś bardzo naturalnym, normalnym. Jak więc widać, pobyt w żłobku bliskościowym może okazać się jedną z najbardziej fascynujących przygód. Może rozstanie z dzieckiem nie będzie łatwe dla rodzica, ale jeżeli będziemy pewni, że znajduje się pod dobrą opieką, nie będziemy musieli się niczym martwić.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →