Lawinowo rośnie liczba zakażeń. Te liczby mówią same za siebie

Koronawirus Polska: 12 maja resort zdrowia uaktualnił i podał nowe dane: zgony oraz zachorowania na COVID-19 w Polsce, nowe dane. Jak widać tendencja wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie. Nie zanosi się póki co na to, aby wirus miał odpuszczać

Czytaj też: Jeden z głównych zakazów przedłużony! Polacy załamali ręce

Podano nowe dane z Polski dotyczące pandemii w naszym kraju, ilość zgonów na COVID-19 oraz zachorowań wzrosła. Tym samym liczba zakażonych wciąż rośnie, jednakże jest też coraz więcej osób które wyzdrowiały.

W godzinach wieczornych 11 maja uaktualniono dane dotyczące zarówno zgonów jak i również zachorowań na koronawirusa.

Na COVID-19 zmarło 11 osób, liczba potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem to 330– poinformowano na stronach związanych z resortem zdrowia.

Koronawirus, Polska: 12 maja, zachorowania i zgony

Liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wzrosła do 16 326 (wczoraj: 330), a zgonów odnotowano 811. Wyzdrowiało 5816 osób.

W najbardziej aktualnym raporcie widać jak na doni jak lawinowo rośnie liczba zakażeń na Śląsku. Drugi i ostatni raport poniedziałkowy dotyczą województw:

  • śląskiego (71),
  • mazowieckiego (17),
  • łódzkiego (10),
  • małopolskiego (10),
  • dolnośląskiego (6),
  • lubelskiego (4),
  • wielkopolskiego (2).

Zobacz również: Powrót do szkoły jeszcze w maju? Jest jasny komentarz

Jak do tej pory wygląda na to, że wszelkie restrykcje poczynione przez polski rząd zdają egzamin.

Od 20 kwietnia zaczęto stopniowo znosić, luzować niektóre restrykcje. Zamiast zakazów mamy natomiast nakaz noszenia masek zakrywających usta i nos. Nie wiadomo jak długo będziemy musieli je nosić.

Zaostrzone prawo na czas pandemii

Rząd wprowadził niezbędne zmiany mające na celu powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Najważniejsze dotyczą kwestii robienia zakupów oraz wychodzenia z domu. czy tez zachowywania dystansu społecznego.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus Polska: 12 maja resort zdrowia uaktualnił i podał nowe dane: zgony oraz zachorowania na COVID-19 w Polsce, nowe dane
Koronawirus Polska: 12 maja resort zdrowia uaktualnił i podał nowe dane: zgony oraz zachorowania na COVID-19 w Polsce, nowe dane

O tym kiedy nastąpi szczyt zachorowań nie wiadomo, jednak najczęściej wskazuje się obecnie termin powakacyjny. W związku z pandemią dochodzą coraz to nowe informacje. Pamiętać należy że w porównaniu do pozostałych państw europejskich, Polska wypada bardzo dobrze.

Polecamy także:

Szumowski przekazał fatalne wieści. To się wydarzyło nagle

Uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami? Dziennikarze ujawnili plan rządu

Stało się! Od dziś wielka zmiana i nowy obowiązek w Polsce

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →