Powrót do szkoły jeszcze w maju? Jest jasny komentarz

Koronawirus w Polsce, rok szkolny: Minister edukacji nie wyklucza, że powrót do szkoły nastąpi jeszcze w maju. Czy faktycznie tak się stanie? Mamy komentarz ministra edukacji narodowej w tej sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Tak postępuje się z chorymi na COVID-19 w Polsce. Wstrząsający materiał

Z pewnością tegoroczny rok szkolny przejdzie do historii jako jeden z najbardziej specyficznych, z którym przyszło się mierzyć polskim uczniom oraz również studentom. Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce zamknięto wiele placówek edukacyjnych. Wszyscy wydają się już pogodzeni z tym, że powrót raczej do końca czerwca nie jest możliwy, lecz mimo wszystko dziś pojawia się światełko nadziei.

Powrót do szkoły już w maju?

Już pomad dwa miesiące polskie placówki oświatowe są puste. Powodem takiego stanu rzeczy jest decyzja podjęta przez władze z powodu epidemii koronawirusa w Polsce. Z powodów zapewnienia dzieciom oraz personelowi szkolnemu bezpieczeństwa lekcje odbywają się w formie zdalnej od ładnych kilku tygodni.

Zobacz również: Nie żyje legenda polskiego sportu! Odszedł za wcześnie

Jednak brak lekcji w obecnej sytuacji nie jest jednym problemem dla polskiego systemu edukacji. Do niedawna nie było wiadome również to, kiedy odbędą się poszczególne egzaminy łącznie z maturami.

Teraz głos w sprawie powrotu do szkoły zabrał minister edukacji narodowej.

Decyzję o tym, czy powrócimy do stacjonarnej formy nauczania, podejmiemy w drugiej połowie mają. Wtedy będziemy mieli więcej informacji na temat tego, jak rozwija się epidemia. Będziemy opierali się nie tylko i wyłącznie na prognozach, ale już na rzeczywistych danych i wtedy łatwiej będzie podjąć decyzję o tym, co robić dalej

– powiedział Piontkowski.

Dodał, że ma nadzieję, iż otwarcie szkół będzie możliwe w tym roku szkolnym. – Nawet gdyby miało to być zaledwie kilka tygodni, to  moim zdaniem, warto to zrobić – podkreślił minister.

Koronawirus w Polsce, rok szkolny: Minister edukacji nie wyklucza, że powrót do szkoły nastąpi jeszcze w maju. Czy faktycznie tak się stanie? Mamy komentarz
Koronawirus w Polsce, rok szkolny: Minister edukacji nie wyklucza, że powrót do szkoły nastąpi jeszcze w maju. Czy faktycznie tak się stanie? Mamy komentarz/ screen YouTube

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Wiemy od kiedy otworzą restauracje! Przeciek z rządu

Wojewódzki krótko podsumował Hołownię. Chyba nie o to chodziło

Szokujące doniesienia o Kim Dzong Unie! Same kłamstwa?

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →