Fatalne dane ze Śląska! Bilans zgonów i zachorowań

Koronawirus, Polska: Nowe dane ze Śląska są mało optymistyczne, przekazano najnowszy bilans: nowe zachorowania oraz zgony w całej Polsce, 14 maja.

Resort zdrowia na swoich stronach własnie uaktualnił raport zachorowań oraz zgonów w Polsce. Najgorsza sytuacja jest na Śląsku. Obecnie mamy 265 nowych zakażeń, zmarło kolejnych osiem osób. Liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem wzrosła do 17 469, a zgonów z powodu COVID-19 do 869. Wyzdrowiało 6 696 osób.

Ofiary śmiertelne to: w Gliwicach 83-letnia kobieta, w Cieszynie 62-letnia kobieta, w Tychach 78-letni mężczyzna, 93-letni mężczyzna, 75-kobieta i 66-letni mężczyzna, w Kędzierzynie-Koźlu 90-letnia kobieta, w Starachowicach 69-letnia kobieta. 

Najnowsze dane z 14 maja – najgorsze wieści ze Śląska

Według informacji płynących bezpośrednio z Ministerstwa Zdrowia, wszystkie osoby zmarłe cierpiały na choroby współistniejące.

Nowe zachorowania dotyczą osób z województw: śląskiego (209), dolnośląskiego (19), małopolskiego (15), wielkopolskiego (12), opolskiego (pięć), lubelskiego (jeden), podkarpackiego (jeden), pomorskiego (jeden), warmińsko-mazurskiego (jeden), zachodniopomorskiego (jeden). 

Rząd zaczyna III etap odmrażania gospodarki. aby na bieżąco wiedzieć co się dzieje polecamy regularnie śledzić strony rządowe oraz Twittera KPRM.

O tym kiedy nastąpi szczyt zachorowań nie wiadomo, jednak najczęściej wskazuje się obecnie termin powakacyjny. W związku z pandemią dochodzą coraz to nowe informacje. Pamiętać należy że w porównaniu do pozostałych państw europejskich, Polska wypada bardzo dobrze.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus, Polska: Nowe dane ze Śląska sa mało optymistyczne, przekazano najnowszy bilans: nowe zachorowania oraz zgony w całej Polsce, 14 maja
Koronawirus, Polska: Nowe dane ze Śląska sa mało optymistyczne, przekazano najnowszy bilans: nowe zachorowania oraz zgony w całej Polsce, 14 maja

Polecamy także:

Szumowski przekazał fatalne wieści. To się wydarzyło nagle

Uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami? Dziennikarze ujawnili plan rządu

Stało się! Od dziś wielka zmiana i nowy obowiązek w Polsce

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →