Tusk pokazał zdjęcie transparentu. Uruchomił lawinę komentarzy

Udostępnij:

Koronawirus w Polsce: Donald Tusk pokazał zdjęcie transparentu i ruszyła lawina komentarzy, tematem sa oczywiście wybory i decyzje PiS w dobie COVID-19.

Czytaj też: Do końca służyli, oddawali swoje respiratory. 50 księży nie żyje

Zdjęcie jakie umieścił Donald Tusk na Instagramie wywołało falę komentarzy zarówno zwolenników jak i przeciwników decyzji PiS o pozostawieniu dotychczasowego terminu wyborów.

Koronawirus w Polsce się rozprzestrzenia, ale wybory się odbędą – Donald Tusk komentuje decyzje PiS

Zdjęcie obrazuje transparent jaki zawisł na jednym z domów w Sopocie. „Teraz w moim ukochanym Sopocie. Ludzie mądrzejsi od władzy. Macie podobnie u siebie?” – skomentował były premier.

Nie jest to oczywiście pierwsza i jedyna krytyczna uwaga dotycząca decyzji Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz również: Jackowski podał datę końca pandemii!

– Na te wybory i kampanię patrzę pod kątem medycznym (…). Zorganizowanie ich będzie takim samym błędem, jakim popisał się we Francji Macron 

– powiedział w rozmowie z TVN24 były premier Donald Tusk.

View this post on Instagram

Teraz w moim ukochanym Sopocie. Ludzie mądrzejsi od władzy. Macie podobnie u siebie?

A post shared by Donald Tusk (@donaldtusk) on

– Zupełnym skandalem byłoby, gdyby o tym decydował ktoś, kto nie ponosi żadnej ustrojowej odpowiedzialności – dodał Tusk

Następnie powiedział, że Jarosław Kaczyński „nie jest znany z odwagi cywilnej w sytuacjach zagrożenia”.

– Mam wrażenie, że presja, postawa ludzi wystarczą, żeby się z tego swojego uporu wycofał – powiedział były premier dodając, że jego zdaniem „nikt rozsądny i przyzwoity” nie może narażać życia ludzkiego.

Koronawirus w Polsce: Donald Tusk pokazał zdjęcie transparentu i ruszyła lawina komentarzy, tematem sa oczywiście wybory i decyzje PiS w dobie COVID-19
Koronawirus w Polsce: Donald Tusk pokazał zdjęcie transparentu i ruszyła lawina komentarzy, tematem sa oczywiście wybory i decyzje PiS w dobie COVID-19

Zakaz wychodzenia z domu

Wskazano, że w okresie od 25 marca do 11 kwietnia bieżącego roku jest całkowity zakaz przemieszczania się z pewnymi wyjątkami. Wśród nich wskazano m.in. wykonywanie czynności zawodowych lub zadań służbowych, prowadzenie działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym; zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej oraz zakupu towarów i usług.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus niszczy nie tylko płuca. Wstrząsające odkrycie lekarzy

Ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonujący świadczenia w walce z koronawirusem są zwolnieni z odpowiedzialności za złamanie powyższych zasad. Jednakże tylko wtedy gdy aktualnie udzielają się w ramach wolontariatu.

Potwierdzono również, że osób uczestniczących w obrzędach religijnych na zasadach wskazanych w Dzienniku Ustaw podobnie nie objęto ograniczeniem. W rozporządzeniu wskazano, że w przypadku gdy przemieszczanie się następuje pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.   

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 27-latek zmarł na koronawirusa tuż po narodzinach syna

W transporcie publicznym zastosowano zasadę „co drugiego miejsca siedzącego”. Oznacza to, że w tramwaju czy autobusie może być zajęte tylko co drugie miejsce siedzące.

Źródło: Instagram, WP

Polecamy także:

Świat wstrzymał oddech. Trump wysuwa poważne oskarżenia ws koronawirusa

Do końca służyli, oddawali swoje respiratory. 50 księży nie żyje

Podali grupy krwi najbardziej zagrożone koronawirusem

To może Cię również zainteresować:

Wzrósł bilans ofiar i zakażonych. Czarna doba w Polsce

Koronawirus niszczy nie tylko płuca. Wstrząsające odkrycie lekarzy

Tragedia w USA: Potężny wzrost zachorowań i zgonów

loading...

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →