Tragedia w USA: Potężny wzrost zachorowań i zgonów

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pandemia COVID-19 (koronawirus): W USA odnotowano rekordowy wzrost zachorowań i zgonów wywołanych przez koronawirusa. Sytuacja jest bardzo dramatyczna. Naukowcy już teraz mówią wprost,  że Stany Zjednoczone stają się nowym epicentrum pandemii.

Czytaj też: Jackowski przedstawił wizję dla Warszawy. To czeka stolicę

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Światowe mocarstwo z każdym dniem notuje coraz większą skale konsekwencji wywołanych przez COVID-19. USA jest aktualnie sklasyfikowane na samej górze pod względem liczby osób zarażonych. Oficjalna liczba chorych przekroczyła tam już próg 120 tysięcy.

Czytaj też: Rozenek-Majdan ostro krytykuje Kaczyńskiego! Powiedziała co sądzi o PiS

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest naprawdę zła. Z każdą dobą liczba chorych oraz zmarłych z powodu koronawirusa wzrasta.  Łącznie ponad 2 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło do tej pory w USA.  Takie statystyki zostały przedstawione w sobotę w raporcie Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Wynika z niego również, że liczba zgonów podwoiła się w USA w niecałe trzy doby i obecnie wynosi 2010. Najgorsza aktualnie sytuacja jest w stanie Nowy Jork, gdzie odnotowano największą ilość osób zarażonych.

W USA odnotowano rekordowy wzrost zachorowań i zgonów wywołanych przez koronawirus

Władze Nowego Jorku apelują również do osób opuszczających stan, aby po powrocie do domu poddali się dwutygodniowej kwarantannie. Spore skupiska choroby występują również w stanie Waszyngton, Kalifornia, Michigan, Luizjana i New Jersey. W mieście Nowy Jork, a także w Nowym Orleanie oraz Detroit, szpitale pracują blisko swoich limitów. Już teraz zdarzają się apele lekarzy i personelu medycznego o uzupełnienia w brakującym sprzęcie. Z kolei prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział masową produkcję respiratorów.

Pandemia koronawirusa na świecie

Pierwsze pojawienie się koronawirusa stwierdzono na przełomie listopada i grudnia poprzedniego roku. Pierwszym krajem jego drastycznego rozwoju były Chiny. Dziś sytuacja uległa zmianie. Aktualnie najbardziej dotkniętym państwem przez koronawirusa są Stany Zjednoczone gdzie stwierdzono 124 tysiące osób zakażonych oraz 2229 zgony. Drugie są Włochy gdzie liczba chorych to ponad 92 tysiące i 10 023 zgony. Trzecie są Chiny, gdzie można wnioskować nieoficjalny koniec rozwoju wirusa. Warto jednak zaznaczyć,  że dane napływające z Chin mogą nie przedstawiać stanu rzeczywistego pandemii w Kraju Środka.  

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Pandemia COVID-19 (koronawirus): W USA odnotowano rekordowy wzrost zachorowań i zgonów wywołanych przez koronawirusa. Sytuacja jest bardzo dramatyczna.
Pandemia COVID-19 (koronawirus): W USA odnotowano rekordowy wzrost zachorowań i zgonów wywołanych przez koronawirusa. Sytuacja jest bardzo dramatyczna.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Koronawirus, najnowsze dane z Polski. Jest coraz gorzej

Wokalista Rammstein na intensywnej terapii – ma koronawirusa

El Dursi również wywołała skandal! Ma gdzieś kwarantannę

To może Cię również zainteresować:

Wstrząsający apel Paryża: „Potrzebujemy pomocy!”

Nie żyje światowej sławy aktor. Zmarł na COVID-19

Siwiec w tragicznym położeniu – jej córka zachorowała

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →