Świat wstrzymał oddech. Trump wysuwa poważne oskarżenia ws koronawirusa

Pandemia koronawirusa: Trump oskarża Chiny o spowodowanie globalnego zagrożenia oraz o to, że ci ukrywają ważne informacje.

Zobacz również: Tomasz Lis znowu trafił do szpitala. Przerwał milczenie

Prezydent Stanów Zjednoczonych znany jest z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi. Wiele osób zarzucało mu bezmyślność i mało konkretne informacje w bardzo ważnych sprawach.

Tym razem oskarżenia padły pod adresem Chin. Donald Trump nie przebiera w słowach.

Wypowiedź najważniejszego człowieka w USA stawia sprawę jasno. Powolne działania Chin oraz ukrywanie faktów to główne przyczyny szalejącej obecnie Pandemii.

Czytaj też: Wałęsa bankrutem? Koronawirus wykończył go finansowo

Byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy wszystko wiedzieli kilka miesięcy wcześniej. Epidemia mogłaby zakończyć się w tym regionie Chin, w którym się zaczęła. Świat płaci wysoką cenę za to, co zrobili — grzmiał Trump.

Jak okazało się po chwili, był to tylko łagodny wstęp. Z faktów, które uważa za potwierdzone, przeszedł do spekulacji na temat sytuacji w odciętych regionach Chin.

Trump oskarża Chiny ws koronawirusa

Czy powinniśmy wierzyć w to, co teraz mówią? Mam nadzieję, że to prawda, ale kto to wie? Chciałbym, żeby to była prawda — podkreślił Trump.

Przywódca USA skomentował w ten sposób podaną w czwartek do opinii publicznej informacje o powstrzymaniu przez Chiny rozprzestrzeniania się wirusa. Jak twierdzi tamtejszy rząd, nie odnotowano nowych zakażeń nawet w rejonach objętych kwarantanną.

Donald Trump może zapewne liczyć na poparcie swoich słów przez władze Japonii, które równie sceptycznie podchodzą do podawanych przez Chiny informacji.

Trump w swojej wypowiedzi określił SARS-CoV-2 jako „chiński wirus”, bo jak wszyscy doskonale wiedzą choroba COVID-19 przyszła z Chin”. Umacniając te słowa, dodał, że nie ma to nic wspólnego z rasizmem. W jego opinii cała obecna sytuacja na świecie jest wynikiem powolnych i niechętnych działań ze strony Chińskiego rządu. Na wiele pytań odpowie czas.

Pandemia koronawirusa: Trump oskarża Chiny o spowodowanie pandemii koronawirusa oraz o to, że ci ukrywają ważne informacje.
Pandemia koronawirusa: Trump oskarża Chiny o spowodowanie pandemii koronawirusa oraz o to, że ci ukrywają ważne informacje.

źródło: RMF 24

Polecamy także:

Dantejskie sceny w sklepie! Walka o papier toaletowy

Popularny lek przeciwbólowy pogarsza stan chorych na COVID-19. Nie bierz go

W tym kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Walka z koronawirusem trwa

To może Cię również zainteresować:

TVN zmuszony również podjąć decyzję: zmiany w programach na żywo

Nie żyje 21-letni aktor znanego serialu TVP. Szok dla wszystkich

Nowoczesny Rosyjski radar. W jego zasięgu znajdzie się cała Europa