Polska wstrzymała oddech. Szumowski potwierdził informacje, na które czekały miliony ludzi

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Epidemia koronawirusa nie tyko w Polsce ale i na całym świecie wciąż jest dla nas wielka zagadką. Nie wiadomo do końca jaka kuracja jest na tyle uniwersalna i skuteczna aby móc pomóc w większości zarażonych. Trwają testy, poszukiwania szczepionki na Sars-Cov-2. Są i takie osoby, które koronawirusa przeszły i zostały ogłoszone jako ozdrowiałe.

Łukasz Szumowski przekazał ważne informacje w rozmowie z Polską Agencją Informacyjną. Powiedział między innymi jakie szykują się kolejne działania np. na wypadek powrotu drugiej fali zachorowań oraz co nieco na temat ozdrowiałych, przeciwciał oraz… ile tak naprawdę ludzi w Polsce zachorowało na COVID-19, ilu jest zarażonych koronawirusem.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Katastrofa w Warszawie! Gdzie podziewa się Trzaskowski? Przerażające wideo obiega sieć

Teraz Łukasz Szumowski ogłosił coś co zapowiadano już dużo wcześniej. Wielu Polaków czekało na to potwierdzenie od ministra zdrowia. Wiadomo już jaki procent społeczeństwa jest dotknięty przez koronawirusa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Są to oczywiście dane pochodzące z przebadania określonej „próby Polaków” jednakże biorąc pod uwagę granicę błędu w stosunku do całej populacji Polski, dane i tak są zatrważające.

Epidemia koronawirusa w Polsce: Łukasz szumowski ogłosił kilka ważnych informacji

Okazuje się bowiem, że u 1,5 proc. osób przebadanych wykryto przeciwciała co oznacza, że przeszły one chorobę wywołaną koronawirusem. Objawowo lub bezobjawowo. Wciąż jednak nie wiadomo czy raz przebyta choroba na zawsze chroni od ponownym zarażeniem koronawirusem. Badania wciąż trwają. Wiadomo natomiast, że gdy w ciele wytworzą się przeciwciała ponowne zachorowanie może odbyć się bezobjawowo lub mieć dużo łagodniejszy przebieg.

Łukasz Szumowksi w rozmowie PAP powiedział jasno nie pozostawiając wątpliwości:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Ze wstępnych danych wynika, że 1,5 proc. społeczeństwa ma przeciwciała, co znaczy, że taka część populacji miała kontakt z wirusem. Jesteśmy w trakcie badań osób, które jadą do sanatoriów. Na ponad 2 tys. wynik pozytywny zanotowaliśmy u 10. To pokazuje skalę wirusa w populacji -powiedział minister.

Szumowski wypowiedział się również na temat obecnej sytuacji oraz o drugiej fali zachorowań. Zaznaczył z pełną stanowczością, że powrót maseczek ochronnych może okazać się koniecznością. Ponadto powiedział:

– Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk. Na pewno kolejnego lockdownu już nie będzie. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie

– mówił Łukasz Szumowski w rozmowie z PAP.

Źródło: PAP, Pikio

Polecamy także:

Tusk liczył na ciepłe powitanie. Polacy pokazali co o nim myślą

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Szumowski nie pozostawił złudzeń. Wróci najważniejszy i bezwzględny nakaz

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →