Co z wakacjami? Już wiadomo co z rezerwacjami

Epidemia koronawirusa w Polsce, Europie i na świecie: Wakacje 2020 można już planować na lipiec i sierpień? Na ten temat wypowiedziała się Ursula von der Leyen – szefowa Komisji Europejskiej w niedzielnym wywiadzie dla prasy. Dla wielu osób dzisiejsza sytuacja w bardzo radykalny sposób zweryfikowała i zmieniła plany na najbliższy wypoczynek. Czy jednak w dzisiejszej sytuacji planowanie urlopu już teraz na lipiec i sierpień jest możliwe? Na ten temat wypowiedział się szefowa KE, która na to pytanie odpowiedziała w sposób jednoznaczny.

Zobacz też: Tylko u nas: Oficjalne oświadczenie Soboty, czyli prawdziwy „lany poniedziałek”

Tego raczej nikt z nas nie mógł się spodziewać. Koronawirus przewrócił plany milionów osób do góry nogami. W dzisiejszej sytuacji z pewnością urlop w turystycznej Katalonii w Hiszpanii lub we włoskim Mediolanie może się wydać skrajnie bardzo ryzykowny. W tej sytuacji władzę Unii Europejskiej postanowiły odpowiedzieć na pytanie nurtujące z pewnością wielu Europejczyków. Czy w najbliższym czasie warto jest planować urlop poza granicami swojego państwa? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć w niedzielnym wywiadzie dla „Bild am Sonntag” – Ursula von der Leyen.

Wakacje 2020: można już planować na lipiec i sierpień?

Z prawnego punktu widzenia w całej Europie ludzie mogą wybierać, czy chcą zwrotu pieniędzy czy bony” – argumentowała von der Leyen.

Zwrot środków w takiej sytuacji jest oczywiście możliwy, lecz szefowa KE namawia do korzystania z voucherów.

W tym kryzysie od wszystkich oczekiwana jest solidarność. Jeżeli to możliwe, nie powinno się nastawać na zwrot kosztów usługi, tylko biorąc bon, pomóc branży turystycznej w przetrwaniu tych trudnych tygodni”apeluje von der Leyen.

Pandemia w Polsce i na świecie

W Polsce na ten moment stwierdzono ponad 6000 przypadków zakażeń na koronawirusa z czego zmarło ponad 200 osób. Na Starym Kontynencie najgorsza sytuacja jest odnotowana przede wszystkim we Włoszech i w Hiszpanii, gdzie liczba chorych przekroczyła już 150 tysięcy. Z kolei na świecie najbardziej dotkniętym państwem przez COVID-19 są Stany Zjednoczone. To właśnie tam do tej pory potwierdzono ponad 500 tysięcy przypadków zarażeń oraz ponad 22 tysiące zgonów.

Epidemia koronawirusa w Polsce, Europie i na świecie: Wakacje 2020 można już planować na lipiec i sierpień? Ursula von der Leyen nie pozostawia złudzeń.
Epidemia koronawirusa w Polsce, Europie i na świecie: Wakacje 2020 można już planować na lipiec i sierpień? Ursula von der Leyen nie pozostawia złudzeń./ screen YouTube

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →