Masz telefon Huawei? Stracisz dostęp do wszystkiego

Huawei Google. USA z sprawą działań prezydenta Donalda Trumpa wprowadza nowe prawo, zakazujące amerykańskim firmom współpracy z chińskimi konsorcjami. Właśnie dlatego Google zrywa współpracę z Huawei. Firma ta jest wciągnięta na amerykańska czarną listę. Aplikacje Huawei

W ostatnich latach chiński potentat elektroniczny cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Prawie 30% smartfonów, które kupujemy w salonach produkuje Huawei. Jest to olbrzymi problem dla konsumentów w naszym kraju. Tym bardziej, że najprawdopodobniej śladem Google pójdą inni potentaci z Microsoftem i Facebookiem na czele.

CZYTAJ TAKŻE: Ujawniamy! Tak mieszka Paździoch z „Kiepskich”. Będziecie w szoku

Już wiadomo, że następna generacją telefonów produkowanych przez Huawei nie będzie oparta na systemie android, który jest produktem wymienionego wyżej Google. Alternatyw na razie nie widać, gdyż inne liczące się systemy także należą do amerykańskich firm. Mowa tu o Apple i Microsoft.

Huawei Google

Google Huawei, Aplikacje Huawei, Zerwanie współpracy
Google Huawei, Aplikacje Huawei, Zerwanie współpracy

Brak współpracy z Google oznacza, że nowe generacje smartfonów nie będą miały dostępu do Google Maps, YouTube, sklepu Google Play, czy Gmaila. W przypadku dalszych sankcji także do Facebooka i Instagrama.

Jak podaje BBC użytkownicy smartfonów Huawei będą mogli aktualizować swoje oprogramowanie tylko do końca tego roku, kiedy to Google wypuści na rynek nową wersję systemu Android. Po tym czasie będzie można korzystać tylko z wcześniej zainstalowanych programów.

Na razie sprzedaż smartfonów wspomnianej marki nie maleje, a skutków tych sankcji nie umieją przewidzieć nawet eksperci. Na szczęście konsekwencje wojen gospodarczych na szczycie nie dosięgną nas, konsumentów tak szybko. Właściciele smartfonów nie mają powodów do obaw. Przynajmniej przez najbliższe kilka miesięcy.

ZOBACZ TEŻ: Doda zrozpaczona! Ujawniła wstrząsające dowody

Według medialnych doniesień ze Stanów Zjednoczonych w smartfonach i tabletach chiński gigant montował mikrochipy. Miały one podsłuchiwać użytkowników, a także wykradać poufne dane i technologie. Wynikła z tego powodu potężna afera szpiegowska i pokłosiem tych poczynań jest reakcja amerykańskiego rządu z Donaldem Trumpem na czele. Prezydent uznał to za zagrożenie interesów USA i zakazał amerykańskim spółkom współpracy z Chińską firmą.

źródło: interia.pl

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Doda w szpitalu! Jej wpis rozrywa serce. Sprawa jest poważna
Wstrząsające wyznanie Wellman! „Gardzę sobą”. To Koszmar
III wojna światowa wisi na włosku! Świat wstrzymał oddech
Wojewódzki pluje na katolików. To już przesada
Krystyna Pawłowicz załamana! Błaga o pomoc! Odpowiedź przyszła natychmiast

aplikacje Huawei

, ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →